پول، شهرت و مهارت! این چیزی است که برای واجد شرایط شدن برای رتبه‌بندی قدرتمندترین اینفلوئنسرها در اینترنت توسط فوربس لازم است. محتوای قانع‌کننده و اغلب عجیب‌وغریب آن‌ها توسط میلیون‌ها نفر دیده می‌شود و برندهای برتر جهان با اشتیاق میلیون‌ها دلار برای حمایت از آن‌ها هزینه می‌کنند.

Charli D’Amelio را در نظر بگیرید که در رتبه دوم لیست ما قرار دارد. این دختر ۱۸ ساله همراه با خواهرش دیکسی (۲۱#)، ویدئوهای کوتاه رقص خود را پخش کرده است. چارلی ۱۴۵.۵ میلیون دنبال‌کننده در TikTok دارد. این شهرت است. او عطر خود را دارد، یک شرکت پوشاک، و در مشارکت با Abercrombie & Fitch’s Hollister است. او سال گذشته ۱۷.۵ میلیون دلار درآمد داشت و خواهرش ۱۰ میلیون دلار اضافی به جیب زد. پول کمی نیست.

به‌طورکلی، ۵۰ نفر برتر در مجموع ۱.۹ میلیارد دنبال‌کننده در سراسر اینستاگرام، تیک تاک و یوتیوب به دور خود جمع کرده‌اند. در مجموع آنها در سال ۲۰۲۱ ۵۷۰ میلیون دلار درآمد داشتند و میانگین سنی آنها ۳۱ سال است.

در اینجا هر شخص را در سه دسته ارزیابی کردیم: درآمد، نفوذ و کارآفرینی.

ارقام درآمد مربوط به ۲۰۲۱ و تخمین فوربس است. تأثیر آن‌ها را نه‌تنها تعداد فالوورها، بلکه میزان تعامل (Engagement) آنها را که با لایک، اشتراک‌گذاری و کامنت مشخص می‌شود، اندازه‌گیری می‌کند. تعداد فالوور جمع کل فالوورها در پلتفرم‌های مختلف است. در نهایت، به هر نفر یک رتبه کارآفرینی بین ۱ تا ۳ داده شد که به افرادی که شرکت‌هایی را تأسیس کرده‌اند، سرمایه‌گذاری در بخشی را راه‌اندازی کرده‌اند یا به روش‌های خلاقانه – و سودآور – معاملاتی انجام داده‌اند، امتیاز می‌دهد.

رتبه اول – جیمی دونالدسون (Jimmy Donaldson – MrBeast)

برترین اینفلوئنسرهای فضای مجازی در سال ۲۰۲۲

درآمد سال ۲۰۲۱ معادل ۵۴ میلیون دلار

تعداد فالوورها: ۱۶۲ میلیون

میانگین تعامل: ۵.۹۹٪

امتیاز کارآفرینی: ۳

بدلکاری هایی مانند گذراندن ۵۰ ساعت زنده به گور شدن و گرسنگی کشیدن برای ۳۰ روز ارزش آن را دارند که ۵۴ میلیون دلار در سال به دست آورد. او رتبه ۱ را در این لیست به دست آورد نه‌تنها به این دلیل که بیش از هر کس دیگری درآمد دارد، بلکه به این دلیل که رستوران او، MrBeast Burger، مکانیزمی واقعاً کارآفرینانه برای یک YouTuber برای کسب درآمد از شهرت خود است. MrBeast به جای سرمایه‌گذاری در تجهیزات آشپزی یا زیرساخت‌های تحویل، عملیات آشپزخانه ارواح را در دسامبر ۲۰۲۰ ایجاد کرد که در آن مردم یک برگر MrBeast را به صورت آنلاین سفارش می‌دهند و یک رستوران وابسته با کارکنان اضافی، سفارش را برای تحویل آماده می‌کند.

رتبه دوم – چارلی داملیو (Charli D’Amelio)

برترین اینفلوئنسرهای فضای مجازی در سال ۲۰۲۲

درآمد سال ۲۰۲۱ معادل ۱۷.۵ میلیون دلار

تعداد فالوورها: ۲۰۳.۷ میلیون

میانگین تعامل: ۲.۱۶٪

امتیاز کارآفرینی: ۳

در سال ۲۰۲۱، چارلی داملیو ۱۸ساله پردرآمدترین TikToker بود و ۱۷.۵ میلیون دلار از برند لباس غیررسمی خود به دست آورد. درحالی‌که او هنوز ویدئوهایی از رقص پست می‌کند، داملیو همچنین بسیاری از محتوای خود را به ترویج مارک‌ها و همکاری‌های خود اختصاص می‌دهد. بخش بزرگی از این شرکت D’Amelio Brands است. او همچنین برای حمایت از شرکت‌های نوپا در همه چیز، از فناوری بیمه تا برندهای مصرف‌کننده، فروشگاه سرمایه‌گذاری خطرپذیر ۲۵ میلیون دلاری ۴۴۴ Capital را راه‌اندازی کرد.

رتبه سوم – الکساندرا کوپر (Alexandra Cooper)

برترین اینفلوئنسرهای فضای مجازی در سال ۲۰۲۲

درآمد سال ۲۰۲۱ معادل ۲۰ میلیون دلار

تعداد فالوورها: ۳.۶ میلیون

میانگین تعامل: ۱۵.۹۸٪

امتیاز کارآفرینی: ۳

صحبت کردن در مورد رابطه جنسی – خودش و همچنین دوستان و افراد مشهور – بازیکن سابق فوتبال کالج الکساندرا کوپر را تبدیل به یک مولتی میلیونر کرده است. کوپر پادکست متمرکز بر رابطه جنسی را با نام «باباش را صدا کن» با هم اتاقی سابقش سوفیا فرانکلین شروع کرد. پس از اینکه این دو به محبوبیت رسیدند، قراردادی را برای تولید پادکست تحت حمایت Barstool Sports امضا کردند. پس از جدایی از فرانکلین در سال ۲۰۲۰، کوپر قراردادی ۶۰ میلیون دلاری برای آوردن پادکست به اسپاتیفای امضا کرد. این کار پول زیادی برای کوپر به ارمغان آورد و این پادکست در حال حاضر در رتبه اول پادکست‌های زنانه در Spotify در سطح جهانی قرار دارد.

رتبه چهارم – الیوت تبله (Elliot Tebele)

برترین اینفلوئنسرهای فضای مجازی در سال ۲۰۲۲

درآمد سال ۲۰۲۱ معادل ۳۰ میلیون دلار

تعداد فالوورها: ۲۰.۱ میلیون

میانگین تعامل: ۱.۷۷٪

امتیاز کارآفرینی: ۳

به یاد دارید زمانی که سرگرم‌کننده‌ترین محتوای اینترنتی، عکس‌هایی با زیرنویس‌های خنده‌دار بود؟ خب، آن زمان خیلی وقت است که گذشته است، اما سازنده اصلی میم‌های بازار انبوه فاک‌جری که توسط Elliot Tebele هدایت می‌شود، به بازی‌ها و تلویزیون گسترش یافته است. بازی ورق این شرکت، What Do You Meme، تا حدودی به یک بازی اصلی تفریحی خانوادگی تبدیل شده است – در حال حاضر هفدهمین بازی محبوب روی آمازون است. تکیلا JAJA که به‌عنوان Casamigos memefied به بازار عرضه شد، در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و در رستوران‌ها و فروشگاه‌های مشروب در سراسر ایالات متحده فروخته می‌شود.

رتبه پنجماما چمبرلین (Emma Chamberlain)

برترین اینفلوئنسرهای فضای مجازی در سال ۲۰۲۲

درآمد سال ۲۰۲۱ معادل ۱۲ میلیون دلار

تعداد فالوورها: ۲۷.۶ میلیون

میانگین تعامل: ۶.۸۴٪

امتیاز کارآفرینی: ۳

اما چمبرلین از میان تمام افراد این لیست، یکی از بالاترین نرخ‌های تعامل را دارد، به‌طوری‌که نزدیک به ۱۲ درصد از مخاطبان اینستاگرام او با محتوای او درگیر هستند (این برای شخصی با ۱۵ میلیون فالوور اینستاگرام بسیار بالا است). چمبرلین قبل از اینکه حتی طعم شهرت را بچشد دبیرستان را رها کرد، و شوخ‌طبعی به او کمک کرد تا به یک وبلاگ‌نویس محبوب تبدیل شود. او همچنین بنیان‌گذار Chamberlain Coffee است، یک مارک قهوه و چای ممتاز که اتفاقاً فروش زیادی هم دارد. او همچنین همکاری بزرگی با Louis Vuitton انجام داده است.

رتبه ششمهدی کتان (Huda Kattan)

برترین اینفلوئنسرهای فضای مجازی در سال ۲۰۲۲

درآمد سال ۲۰۲۱ معادل ۱۳ میلیون دلار

تعداد فالوورها: ۶۳ میلیون

میانگین تعامل: ۲.۱۷٪

امتیاز کارآفرینی: ۳

هدی کاتان که در اوکلاهاما سیتی از پدر و مادری عراقی الاصل در محله‌ای که عمدتاً سفیدپوست بودند، بزرگ شد. به دلیل قومیت خود اغلب مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت. در ۱۲ سالگی، او شروع به استفاده از آرایش سنگین کرد. کاتان در سال ۲۰۱۸ به فوربس گفت: همیشه احساس می‌کردم که تناسب‌اندام ندارم و فکر می‌کنم این چیزی است که به من انگیزه زیادی می‌دهد. او یکی از اولین افراد این لیست است؛ زیرا او وبلاگ زیبایی خود را در سال ۲۰۱۰ راه‌اندازی کرد. این باعث شد که در نهایت خط لوازم آرایشی خود را به نام Huda Beauty راه‌اندازی کرد. این برند در بخش مراقبت از پوست و انواع لوازم آرایشی، خرده‌فروشی مستقیم به مصرف‌کننده و در فروشگاه‌هایی مانند Sephora در سرتاسر جهان گسترش یافته است، و به کاتان کمک کرده تا به دارایی خالص ۴۰۰ میلیون دلاری برسد و او را به یکی از ثروتمندترین زنان خودساخته در جهان تبدیل کند.

رتبه هفتم – رت مک لافلین و لینک نیل (Rhett & Link)

برترین اینفلوئنسرهای فضای مجازی در سال ۲۰۲۲

درآمد سال ۲۰۲۱ معادل ۳۰ میلیون دلار

تعداد فالوورها: ۱۱.۸ میلیون

میانگین تعامل: ۱.۳۴٪

امتیاز کارآفرینی: ۳

مک لافلین و لینک در سال ۱۹۸۴ در دوران کلاس اول پس از نوشتن فحاشی روی میزشان با یکدیگر آشنا شدند و بعداً در مدرسه ابتدایی طرح‌های کمدی اجرا کردند. اکنون، فارغ‌التحصیلان دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، اجراهای کمدی را به حدود ۵ میلیون طرفدار YouTube ارائه می‌دهند. این دو در فهرست پردرآمدترین ستارگان یوتیوب فوربس در سال ۲۰۲۲ قرار گرفتند و ۳۰ میلیون دلار از کالاها، جشنواره‌ها و نمایش‌های انفرادی، فروش موسیقی و تأییدیه‌ها درآمد کسب کردند.

رتبه هشتم – خبی لنگ (Khaby Lame)

برترین اینفلوئنسرهای فضای مجازی در سال ۲۰۲۲

درآمد سال ۲۰۲۱ معادل ۱۰ میلیون دلار

تعداد فالوورها: ۲۳۱.۴ میلیون

میانگین تعامل: ۳.۵۷٪

امتیاز کارآفرینی: ۳

Khaby Lame با بیش از ۱۴۶ میلیون دنبال‌کننده TikTok، اکنون پر دنبال‌کننده ترین TikToker در جهان است .او در ژوئن از Charli D’Amelio پیشی گرفت. برنده جایزه سال ۲۰۲۲ فوربس زیر ۳۰ سال اروپا، طرح‌های کمدی می‌سازد که «مسائل زندگی» بیش از حد پیچیده را به سخره می‌گیرد – بدون اینکه حرفی بزند. لم قبل از اینکه آنلاین شود، شغل خود را به‌عنوان کارگر کارخانه در ایتالیا با شروع همه‌گیری کرونا از دست داد. اکنون، در سن ۲۲ سالگی، خالق سنگالی تبار در حال تبدیل شدن به چهره وب ۳ است و در جولای ۲۰۲۲ قراردادی را با صرافی ارزهای دیجیتال Binance امضا کرد. او همچنین با باشگاه فوتبال PSG و خانه مد Hugo Boss همکاری کرده است.

رتبه نهم – ادیسون رای ایسترلینگ (Addison Rae Easterling)

برترین اینفلوئنسرهای فضای مجازی در سال ۲۰۲۲

درآمد سال ۲۰۲۱ معادل ۸.۵ میلیون دلار

تعداد فالوورها: ۱۳۳ میلیون

میانگین تعامل: ۶.۴۳٪

امتیاز کارآفرینی: ۳

ادیسون ری ایسترلینگ که در یک تریلر در لافایت بزرگ شد، هرگز انتظار نداشت ۸۸ میلیون دنبال‌کننده TikTok به دست آورد و بیش از ۲۷ میلیون دلار درآمد کسب کند. اما ایسترلینگ که به‌عنوان یک رقصنده آموزش دیده است او را به‌عنوان یک سرگرم‌کننده برای مردم سراسر جهان تبدیل کرده است. او با Pandora، Vital Proteins، American Eagle و قراردادی چندمیلیون‌دلاری با نتفلیکس همکاری می‌کند. او همچنین بنیان‌گذار خط لوازم آرایشی Item Beauty است که مستقیماً به مصرف‌کننده و از طریق Sephora خرده‌فروشی می‌شود.

رتبه دهم – جیک پل (Jake Paul)

برترین اینفلوئنسرهای فضای مجازی در سال ۲۰۲۲

درآمد سال ۲۰۲۱ معادل ۴۵ میلیون دلار

تعداد فالوورها: ۵۷.۳ میلیون

میانگین تعامل: ۱.۴۹٪

امتیاز کارآفرینی: ۲

جیک پل میلیون‌ها دلار درآمد از تبدیل شوخی به مشت‌زنی به دست آورده است. پل – که شروع خود را با نمایش‌های جنجالی یوتیوب مانند خوردن IcyHot و پرتاب بادکنک‌های آب به سمت زنان آغاز کرد – اکنون بیشتر درآمد خود را به‌عنوان یک بوکسور به دست می‌آورد.

5/5 - (3 امتیاز)

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.