اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

کتی وود، بنیانگذار ARK Invest، گفته است که ایالات متحده به دلیل سیستم نظارتی خود، جنبش بیت کوین را از دست داده است. او در سخنرانی هفته گذشته در کنفرانس «قدرتمندترین نسل بعدی» که توسط Fortune برگزار شد، توضیح داد که چگونه مرکز ثقل ارزهای دیجیتال در حال دور شدن از ایالات متحده است.

وود گفت:

خوب بود اگر ایالات متحده این جنبش را رهبری می‌کرد، اما ما در حال از دست دادن آن هستیم و به دلیل سیستم نظارتی خود تبدیل به بازنده شده‌ایم.

این ناامیدی از نظارت بر حوزه کریپتو در ایالات متحده، عمدتاً متوجه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) است؛ زیرا اصرار دارد که این صنعت به هیچ چارچوب سفارشی فراتر از قوانین موجود اوراق بهادار نیاز ندارد.

کتی وود همچنین به فروپاشی صرافی رمزارز FTX در سال گذشته اشاره کرد و گفت که این رویداد «مفهوم بیت کوین» را برای همگان ثابت کرد – همانطور که در بحران بانکی امسال که در آن بانک سیلیکون‌ولی، سیلورگیت و سیگنچر همگی در معرض ریسک‌های بزرگی قرار گرفتند. وود معتقد است که این بحران‌ها بر خطرات تمرکز در سیستم‌های مالی تأکید می‌کنند، چیزی که بیت کوین با آن مخالف است.

او گفت:

دلیل پذیرش بیتکوین این است که بسیاری از مردم ایده یک سیستم پولی غیرمتمرکز، شفاف و قابل حسابرسی را دوست دارند. این سیستم از بحران 2008/2009 متولد شد، زمانی که مردم اعتماد خود را به بخش مالی از دست دادند. همچنین دو بحران دیگر در سال گذشته برای اثبات این مفهوم کافی بود. صرافی FTX شکست خورد؛ زیرا متمرکز، غیرشفاف و غیر قابل حسابرسی بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.