اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

مشاور ارشد اقتصادی آلیانز روز دوشنبه در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت:

بدترین کاری که آنها در حال حاضر می‌توانند انجام دهند این است که بگویند ما مشکل اعتباری داریم، بیایید نرخ بهره را کاهش دهیم. اگر آنها این کار را انجام دهند، ممکن است با رکود تورمی و بی‌ثباتی مالی مواجه شویم.

الاریان در مورد یک بحران رکود تورمی بالقوه و افزایش بی‌ثباتی مالی برای ماه‌ها هشدار داد، زیرا قیمت‌ها هنوز بسیار بالاتر از نرخ تورم ۲ درصدی فدرال رزرو هستند و بازار دیدگاه ضعیفی نسبت به توانایی بانک مرکزی برای مهار تورم بدون آسیب رساندن به اقتصاد دارد. او گفت که کاهش نرخ بهره به این اعتماد آسیب بیشتری وارد می‌کند و خطر خارج شدن تورم از کنترل را افزایش می‌دهد.

«علی‌رغم آشفتگی بانکی اخیر ناشی از فروپاشی بانک سیلیکون‌ولی، کاهش نرخ برای کاهش سطح استرس بانکی اشتباه است.» الاریان به اظهارات اخیر کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا اشاره کرد که گفت:

نرخ بهره در درجه اول یک ابزار سیاست پولی برای کنترل تورم است و ابزارهای دیگری برای کنترل ثبات مالی وجود دارد.

بر اساس ابزار CME FedWatch، بازارها در حال حاضر انتظار دارند که فشارهای بانکی باعث کاهش نرخ بهره در اواخر سال جاری شود، به طوری که سرمایه‌گذاران در ماه می افزایش ۲۵ واحدی را قیمت‌گذاری کرده‌اند و انتظار دارند به دنبال آن کاهش ۲۵ واحدی نرخ در ژوئن انجام شود.

«دلیل اینکه چرا بازار فکر می‌کند که ما در اوایل ژوئن کاهش نرخ را داریم این است که آنها معتقدند فدرال رزرو به کاهش قابل توجه تورم اصلی واکنش نشان نمی‌دهد – این یک مشکل خواهد بود.» الاریان گفت که به نظر او فدرال رزرو به هیچ وجه نباید نرخ بهره را در سال جاری کاهش دهد.

نرخ بهره بالاترین نرخ بهره از سال ۲۰۰۷ است، با کاهش نرخ وجوه فدرال رزرو بین محدوده 4.75% – 5%. بانک‌های مرکزی سال گذشته مجبور شدند نرخ‌های بهره را به شدت افزایش دهند تا تورم را مهار کنند، زیرا آنها به اشتباه افزایش قیمت‌ها را در سال ۲۰۲۱ «گذرا» تصور کردند و باعث شد سیاست‌های پولی را خیلی دیرتر تشدید کنند.

الاریان سیاست فدرال رزرو را با رانندگی در مه با حداکثر سرعت مقایسه کرد، قبل از اینکه ناگهان ترمز بگیرد.

او گفت:

آیا وقتی کسی چنین رانندگی می‌کند انتظار داریم تصادف کنیم؟ بله. و ما تصادفی مالی خواهیم داشت. برای من، این اصلاً تعجب‌آور نیست. امید این است که ما دچار یک حادثه بزرگ اقتصادی نشویم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.