اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

معاملات در بازارهای مالی اعم از کریپتو و سنتی به طور فزاینده‌ای در میان سرمایه‌گذاران خرد جوان محبوب شده است. این احتمالاً به دلیل افزایش تعاملات اجتماعی است، جایی که گروه‌های مختلفی از معامله‌گران دیدگاه‌های خود را با کامیونتی به اشتراک می‌گذارند.

این رویدادها و پیشرفت‌های رخ داده منجر به ظهور «اینفلوئنسرهای معاملاتی» و کپی تریدینگ شده است.

کپی تریدینگ نوعی سرمایه‌گذاری است که در آن معامله‌گران و سرمایه‌گذاران می‌توانند به طور خودکار معاملات تریدرهای موفق و باتجربه را کپی کنند. این یک گزینه نسبتاً خوب برای کسانی است که هنوز مشغول یادگیری بیشتر در مورد بازار کریپتو هستند.

اخیراً کپی تریدینگ به یک پدیده بزرگ و جذاب در بازار کریپتو نیز تبدیل شده است. صرافی پیشرو Bitget فاش کرد که بیش از 80,000 تریدر اینفلوئنسر و بیش از 380,000 تریدر دنبال‌کننده در پلتفرم خود دارد.

با این حال، کپی تریدینگ در بازار کریپتو معایبی نیز دارد. این راهنما مزایا و خطرات مهم کپی تریدینگ در بازار کریپتو را بیان می‌کند. علاوه بر این، نکاتی در مورد به حداکثر رساندن مزایا و کاهش خطرات مرتبط با کپی تریدینگ در رمزارزها را نیز ارائه می‌دهد.

مزایای کپی تریدینگ

کپی تریدینگ دارای چند ویژگی جالب است که آن را از سایر انواع معاملات کریپتو متمایز می‌کند. بسیاری از این ویژگی‌ها احتمالاً برای معامله‌گرانی که کار خود را تازه با معاملات کریپتو شروع کرده‌اند، جذاب خواهد بود.

 • شروع معامله را آسان می‌کند

تبدیل شدن به یک معامله‌گر موفق کریپتو نیازمند صرف زمان و تلاش است. میزان تحقیقات مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر شایسته می‌تواند بسیار زیاد به نظر برسد.

در مواجهه با این کار دلهره‌آور، بسیاری از معامله‌گران حتی جرئت شروع کردن هم ندارند و همیشه از ورود به این مسیر ترس دارند.

با کپی تریدینگ، معامله‌گران می‌توانند بلافاصله در مسیر شروع قرار بگیرند. انتخاب یک معامله‌گر باتجربه برای کپی کردن معاملات او بسیار ساده‌تر از انجام این همه تحقیق برای آغاز معاملات شخصی است.

راهنمایی برای کپی تریدینگ (Copy Trading) رمزارزها در سال 2023

 • زمان کمتری صرف می‌شود

معاملات فعال و اصولی علاوه بر نیاز به تحقیق زیاد، زمان زیادی هم می‌برد. معامله‌گران باید از تمام اخبار بازار مطلع باشند و دائماً پوزیشن‌های خود را زیر نظر بگیرند. این امر باعث می‌شود معاملات برای معامله گرانی که سرمایه زیادی ندارند، نسبت به زمانی که صرف می‌کنند به‌صرفه نباشد.

در مقابل، کپی تریدینگ به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا تمام کارها را به کسانی که دنبال می‌کنند، بسپارند. آنها می‌توانند از کار سختی که دیگران در تحقیقات اصولی بازار، ابداع استراتژی‌ها و موارد دیگر انجام می‌دهند، سود ببرند.

 • این یک راه عالی برای یادگیری است

کپی تریدینگ همچنین یک راه عالی برای معامله‌گران جدید است تا در مورد بازار کریپتو اطلاعات کسب کنند. با پیروی از معامله‌گران باتجربه، معامله‌گران جدید می‌توانند بینش ارزشمندی در مورد نحوه عملکرد معاملات به دست آورند.

کپی تریدینگ همچنین به معامله‌گران این امکان را می‌دهد که مستقیماً از معامله‌گران حرفه‌ای چیزی یاد بگیرند. تریدرهای خوب داده‌ها و دیدگاه خود را با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک خواهند گذاشت.

آنها به راحتی در مورد هر معامله‌ای که انجام می‌دهند استراتژی‌هایی را ارائه می‌دهند. این امر کپی تریدینگ را راهی عالی برای یادگیری و در نهایت شروع معاملات به صورت مستقل می‌کند.

خطرات در کپی تریدینگ – و نحوه اجتناب از آن‌ها

در حالی که کپی تریدینگ مزایای خود را دارد، برای معامله‌گران جدید مشکلات بالقوه‌ای نیز دارد. هر معامله‌گر باید از خطرات احتمالی و راه‌هایی که می‌تواند آنها را کاهش دهد، آگاه باشد.

 • انتخاب یک معامله‌گر صرفاً بر اساس عملکرد گذشته

هنگام ورود به یک پلتفرم کپی تریدینگ، معامله‌گران نرخ بازگشت سرمایه (ROI) را برای هر معامله‌گر مشاهده خواهند کرد. برخی ممکن است وسوسه شوند که شخصی را با بیشترین بازدهی انتخاب کنند. این اغلب استراتژی بهینه نیست.

واقعیت این است که بسیاری از معامله‌گران رمزارز فقط خوش‌شانس هستند. معامله گرانی که ریسک بیشتری می‌کنند اغلب بیشترین سود را در کوتاه‌مدت کسب می‌کنند.

راهنمایی برای کپی تریدینگ (Copy Trading) رمزارزها در سال 2023

همه در یک بازار گاوی نابغه هستند، اما این موفقیت به‌ندرت دوام می‌آورد. گاهی ممکن است شرایط بازار ناگهان تغییر کند و باعث شود عملکردهای خوب گذشته همگی از بین برود.

یک شخص آماتور به جای نگاه کردن به اعداد بازگشت سرمایه، باید استراتژی هر معامله‌گر را نیز بررسی کنند و کسی را انتخاب کنند که از دید خودشان منطقی‌تر است.

 • بدون انجام تحقیق

در حالی که کپی تریدینگ نسبت به سایر استراتژی‌های معاملاتی زمان و وقت کمتری می‌گیرد؛ اما باز هم نیاز به دقت زیادی دارد. شما باید قبل از اینکه مبالغ قابل توجهی پول سرمایه‌گذاری می‌کنید ابتدا با اصول معاملات کریپتو آشنا شوید.

دانستن اصول اولیه به شما این امکان را می‌دهد تا بین معامله‌گرانی که استراتژی قابل اجرا دارند و معامله‌گرانی که به ریسک بیش از حد متکی هستند، تمایز قائل شوید.

 • انتخاب یک معامله‌گر بدون پشتوانه

قبل از کپی کردن معاملات شخصی دیگر، باید بررسی شود که معامله گرد چه مقدار سرمایه در این روند درگیر دارند. آیا او سرمایه قابل توجهی را پشت معاملات خود گذاشته است؟ در غیر این صورت، معامله‌گران احتمالاً باید از کپی کردن معاملات آن تریدر اجتناب کنند.

متأسفانه فضای کریپتو پر از کاراکترهای ناخوشایند است. به همین دلیل است که معامله‌گران باید به افرادی اعتماد کنند که تمام‌وکمال به فکر منافع شخصی خود نیستند.

بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل، دنبال کردن معامله گرانی است که با سرمایه خود در پلتفرم‌های معتبر معامله می‌کنند.

 • انتخاب بستر مناسب

معامله‌گران هنگام انتخاب پلتفرم معاملاتی کپی خود باید چند فاکتور را در نظر بگیرند. برای اولین بار، معامله‌گران باید به کارمزدهای پلتفرم و اینکه آیا کارمزد خاصی برای کپی تریدینگ وجود دارد، نگاه کنند.

یکی دیگر از عوامل مهم سهولت استفاده است. هم معامله‌گران جدید و هم باتجربه باید یک پلتفرم با کاربری ساده را انتخاب کنند.

معامله‌گران باید به دنبال پلتفرم‌هایی با بزرگ‌ترین کامیونتی از اینفلوئنسرهای کریپتو باشند. هر چه معامله‌گران حرفه‌ای بیشتری در یک پلتفرم وجود داشته باشند، شانس بیشتری برای یافتن یک تریدر موفق با یک استراتژی اصولی و درستی وجود دارد.

 • ورود دیرهنگام و خروج زودهنگام

به گفته میلیاردر پیتر لینچ، در سرمایه‌گذاری، معده مهم‌تر از مغز است. این به این دلیل است که وقتی پورتفولیوی فرد وارد ضرر می‌شود، دنبال کردن استراتژی سخت می‌شود.

بسیاری از افراد به محض اینکه عملکردشان کاهش می‌یابد، از پوزیشن خود خارج می‌شوند. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که این دقیقاً برعکس کاری است که آنها باید انجام دهند.

راهنمایی برای کپی تریدینگ (Copy Trading) رمزارزها در سال 2023

طبق مقاله‌ای از دالبار، یک سرمایه‌گذار متوسط به طور مداوم در بازار عملکرد ضعیفی دارد.

این به این دلیل است که سرمایه‌گذاران متوسط پس از افزایش ارزش دارایی وارد می‌شوند و آن‌قدر سرمایه‌گذاری نمی‌کنند که روندی صعودی بلندمدتی در نمودار ببینند.

برای به دست آوردن بهترین سود، سرمایه‌گذاران باید معامله گرانی را انتخاب کنند که با بهترین استراتژی به دنبال یافتن بهترین نقاط ورود و خروج باشند.

سوالات متداول

 • کپی تریدینگ چیست؟

کپی تریدینگ نوعی سرمایه‌گذاری است که در آن معامله‌گران و سرمایه‌گذاران می‌توانند به طور خودکار معاملات تریدرهای موفق و باتجربه را کپی کنند. این یک گزینه نسبتاً خوب برای کسانی است که هنوز مشغول یادگیری بیشتر در مورد بازار کریپتو هستند.

 • مزایای کپی تریدینگ چیست؟

شروع معامله را آسان می‌کند – زمان کمتری صرف می‌شود – این یک راه عالی برای یادگیری است. کپی تریدینگ به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا تمام کارها را به کسانی که دنبال می‌کنند، بسپارند. آنها می‌توانند از کار سختی که دیگران در تحقیقات اصولی بازار، ابداع استراتژی‌ها و موارد دیگر انجام می‌دهند، سود ببرند.

 • خطرات در کپی تریدینگ چیست؟

انتخاب یک معامله‌گر صرفاً بر اساس عملکرد گذشته – بدون انجام تحقیق – انتخاب یک معامله‌گر بدون پشتوانه – انتخاب بستر مناسب – ورود دیرهنگام و خروج زودهنگام.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.