کاهش 10 درصدی توکن‌های در گردش USDC در 30 روز گذشته
مایکروسافت اج (Microsoft Edge) در حال آزمایش یک کیف پول کریپتویی است
بانک آمریکا به زودی Signature Bank را می‌خرد

معاملات داخلی (Insider Trading) به موضوعی داغ در اکوسیستم کریپتو تبدیل شده است – به ویژه با توجه به محکومیت اخیر برادر مدیر سابق کوین‌بیس.

اکنون با افشا شدن مجموعه دیگری از آدرس‌های کیف پول با سابقه تراکنش مرتبط با لیست شدن در بایننس، شک و تردیدها را برانگیخته است.

کانر گروگان، مدیر کوین‌بیس، در توییتر فعالیت معاملاتی چند کیف پول ناشناس را در 18 ماه گذشته اعلام کرد.

ظاهراً کیف پول‌های ناشناس چند دقیقه قبل از اعلام لیست شدن در بایننس چندین توکن لیست نشده خریداری کرده و بلافاصله پس از اعلام، آن‌ها را فروختند.

اولین مورد به شکل توکن‌های Rar بود که در آن یکی از این کیف پول‌ها 900,000 دلار در ثانیه‌های قبل از اعلام خبر توسط Rari خرید و دقایقی پس از لیست شدن آن‌ها را فروخته است.

دامپ توکن‌ها پس از لیست شدن در بایننس، سوءظن نسبت به معاملات داخلی را افزایش می‌دهد

کیف پول دیگری که با 0x20 شروع می‌شود بین 17 و 21 ژوئن حدود 78,000 ERN خرید و بلافاصله پس از اعلام لیست شدن فروخته شده است.

مورد مشابهی با توکن TORN مشاهده شد، جایی که یکی از کیف پول‌های ذکر شده صدها هزار از این توکن‌ها را خریداری کرده و بلافاصله پس از اعلام لیست شدن آن‌ها را فروخته است.

دامپ توکن‌ها پس از لیست شدن در بایننس، سوءظن نسبت به معاملات داخلی را افزایش می‌دهد

الگوی مشابهی قبل از لیست کردن توکن RAMP در بایننس مشاهده شد، جایی که یکی از این کیف پول‌ها که با 0xaf شروع می‌شود، طی چند روز، قبل از ارسال توکن‌ها به بایننس (قبل از اعلام لیست شدن) 500,000 دلار RAMP خریداری کرد. او از این معامله 100,000 دلار سود کرده است.

دامپ توکن‌ها پس از لیست شدن در بایننس، سوءظن نسبت به معاملات داخلی را افزایش می‌دهد

یک سود صد هزار دلاری دیگر از لیست GNO بایننس به دست آمد که صاحب کیف پول توکن جدید لیست شده را به همان شیوه در بازار فروخته است.

با دامپ شدن توکن بلافاصله پس از ثبت آن در بایننس، صدها هزار دلار برای این کیف پول‌ها سود حاصل شده است. دقت معامله نشان می‌دهد که صاحب کیف پول به اطلاعات داخلی در این لیست‌ها دسترسی دارد.

کانر گروگان حدس می‌زند که این احتمالاً می‌تواند از طرف یک «کارمند مرتبط با تیم لیست شدن باشد که جزئیاتی در مورد اعلام دارایی‌های جدید دارد یا معامله‌گری که نوعی API یا نشت مرحله‌بندی/آزمایش معاملات صرافی را پیدا کرده است.»

بایننس اخیراً یک سیاست فروش توکن 90 روزه را برای کارمندان اعلام کرده است که آن‌ها یا اعضای خانواده آن‌ها را از فروش هر توکن جدید لیست شده در بازه زمانی ذکر شده منع می‌کند.

منبع: Cointelegraph

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.