ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

هدف کریپتو ساده است. تبدیل‌شدن به راهی آسان برای خریدوفروش کالاها بدون ارزی متمرکز. این تقریباً هدف هر ارز دیجیتالی است که وجود دارد، اما متأسفانه این صنعت هنوز به این هدف نرسیده است. در عوض، کریپتو اغلب به‌عنوان یک ذخیره ارزش در نظر گرفته می‌شود.

بااین‌حال، این بدان معنا نیست که رمزارزها در تراکنش‌ها استفاده نشده‌اند/نمی‌شوند. ارزهای دیجیتال در هزاران یا شاید میلیون‌ها پرداخت مورد استفاده قرار گرفته‌اند و ارزش برخی از این تراکنش‌ها شگفت‌انگیز است.

در این مقاله، ما گران‌ترین تراکنش‌ها و اینکه چگونه (یا اگر) به اکوسیستم کریپتو کمک کرده‌اند را بررسی می‌کنیم.

1. گران‌ترین پیتزای جهان

پیتزا، طبق تعریف، یک وعده غذایی گران‌قیمت نیست. گران‌ترین پیتزای که اکثر مردم تابه‌حال دریافت کرده‌اند، احتمالاً هرگز به مرز 30 دلار نرسیده است.

بااین‌حال، این شخص پیتزایی دریافت کرد که در حال حاضر حدود 170،000،000 دلار ارزش دارد.

در 22 می 2010، تنها یک سال پس از تولید اولین بلاک بیتکوین، لازلو هانیچ یک پیام ساده به انجمن بیتکوین تاک ارسال کرد. او نوشت:

«من برای چند پیتزا 10,000 بیتکوین می‌پردازم … شاید 2 پیتزا بزرگ، بنابراین مقداری باقی مانده برای روز بعد دارم. من چیزهایی مانند پیاز، فلفل، سوسیس، قارچ، گوجه‌فرنگی، پپرونی و غیره را دوست دارم. چیزهای استاندارد! اگر علاقه‌مند هستید لطفاً به من اطلاع دهید و ما می‌توانیم معامله‌ای انجام دهیم.»

پیام ساده بود، اما آغاز بخشی از تاریخ ارزهای دیجیتال بود. پست او خیلی زود موردتوجه کاربران قرار گرفت. کاربری موافقت کرد و گفت که برای او دو پیتزای بزرگ به قیمت 10,000 بیتکوین سفارش خواهد داد.

کاربری که پول پیتزا را پرداخت کرد حدود 25 دلار هزینه کرد و 10,000 بیتکوین در آن زمان حدود 41 دلار ارزش داشت؛ بنابراین از نظر فنی، کاربری که پیتزا را تحویل می‌داد حتی از این معامله سود می‌برد.

پیتزای خریداری شده با بیتکوین

جالب اینجاست که هانیچ بیتکوینی را که داشت با پول نخریده بود – خودش آن را استخراج کرده بود.

او بخشی از تیم اولیه توسعه‌دهندگان بیتکوین و مهندسی بود که اولین ماینر GPU را نوشت؛ بنابراین او از نظر فنی آن بیتکوین‌ها را تقریباً رایگان دریافت کرده بود، و تلاش او برای خرید پیتزا با آن‌ها صرفاً اهدای هدیه و رواج‌دادن خرید با بیتکوین بود.

او در مجموع 100,000 بیتکوین را برای خرید پیتزا در ماه‌های بعد خرج کرد که تقریباً 1.7 میلیارد دلار با قیمت بیتکوین امروزی ارزش دارد.

2. املاک و مستغلات

این معامله زمانی اتفاق افتاد که مایکل جمهورینسکی، یک معامله‌گر موفق بیتکوین، خانه هفت خوابه خود را در محله شیک پونس دیویس میامی برای فروش گذاشت.

او خانه را با قیمتی حدود 6.5 میلیون دلار قیمت‌گذاری کرد و اظهار داشت که برای آن بیتکوین یا فیات را می‌پذیرد.

پنج ماه بعد، جمهورینسکی خریداری پیدا کرد که مایل بود حدود 455 بیتکوین برای خانه بپردازد. در آن زمان، این مقدار بیتکوین حدود 6 میلیون دلار ارزش داشت. ارزش یک بیتکوین در زمان انجام معامله حدود 9000 دلار بود.

3. لامبورگینی هوراکان 2015

وقتی بیتکوینی که در سال 2011 به قیمت 115 دلار خریداری شده است، اکنون 420,000 دلار ارزش دارد، چه باید کرد؟ آیا باید آنها آن را با پول نقد تعویض کرد یا از بیتکوین‌ها – هر 45 عدد – برای خرید یک ابرخودرو استفاده شود؟

خرید لامبورگینی هورکان 2015 با 45 بیتکوین

اگر آن شخص پیتر سادینگتون، مدیر ارشد فناوری VinWiki هست، پاسخ ساده است: سوپرماشین را می‌خرد!

در سال 2017، سادینگتون لامبورگینی هوراکان را با 45 بیتکوین خریداری کرد که ارزش آن تقریباً 420,000 دلار بود.

بااین‌حال، سادینگتون مقدار زیادی از پول را در این معامله از دست داد، زیرا خود لامبورگینی هوراکان تنها 200,000 دلار ارزش دارد. او احتمالاً حق بیمه پرداخت کرده است زیرا می‌خواست این تراکنش صرفاً از طریق بیتکوین باشد.

4. تسلا

در سال 2013، مردی از فلوریدا یک تسلا مدل S را از یک نمایندگی لامبورگینی خریداری کرد.

این اولین‌بار بود که این نمایندگی بیتکوین را به‌عنوان ارز می‌پذیرفت و تسلا به قیمت 91 بیتکوین فروخته شد. در آن زمان، آن بیتکوین حدود 109000 دلار ارزش داشت.

مردی که وسیله نقلیه را خریداری کرد، با نمایندگی تماس گرفت و از آنها پرسید که آیا بیتکوین را به‌عنوان پرداخت می‌پذیرند یا خیر.

سپس نمایندگی تحقیقات خود را انجام داد و متوجه شد که می‌توانند بیتکوین را خودشان به دلار تبدیل کنند.

پس از بررسی با مشاوران حقوقی، نمایندگی وارد معامله شد. امروزه 91 بیتکوین مورد استفاده برای خرید آن وسیله نقلیه حدود 1.5 میلیون دلار ارزش دارند. تصور کنید اگر نمایندگی هرگز آن بیتکوین‌ها را نفروخته باشد!

5. هواپیماهای شخصی

در سال 2013، Skycraft اعلام کردند که به مردم اجازه می‌دهد هواپیماهای خود را با بیتکوین خریداری کنند.

در زمان اعلام این خبر، این شرکت هواپیمای SkyCraft SD-1 Minisport را تنها با قیمت حدود 85 بیتکوین، که در آن زمان حدود 54000 دلار بود، برای فروش عرضه کرد. ارزش آن با قیمت بیتکوین امروزی حدود 1.4 میلیون دلار است.

اگر بیتکوین کافی برای خرید یک هواپیمای خصوصی ندارید، می‌توانید از آن برای چارتر یک پرواز خصوصی نیز استفاده کنید. حداقل این کاری است که الیور جانسنس، عضو بنیاد بیتکوین با PrivateFly انجام داد.

در سال 2014، PrivateFly.com اعلام کرد که شروع به پذیرش بیتکوین به‌عنوان روش پرداخت خواهد کرد. اولین مشتری این شرکت Jaansens بود و 55 بیتکوین برای این پرواز پرداخت کرد.

به گفته Jaansens، این پرداخت بزرگ‌ترین معامله پرداختی بود که او تابه‌حال انجام داده بود، اما آسان و راحت بود، به‌خصوص که یک سفر کوتاه‌مدت بود.

6. قایق تفریحی

خرید قایق با بیتکوین

در سال 2014، 26 North Yachts زمانی که اعلام کرد شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال به‌عنوان روش پرداخت قایق‌های تفریحی خود می‌کند، خبرساز شد.

این شرکت اولین نمایندگی قایق بادبانی در جهان بود که بیتکوین را پذیرفت. درحالی‌که هنوز هیچ قایق تفریحی با بیتکوین خریداری نشده است، یک کاتاماران 52 فوتی با بیتکوین در سال 2020 خریداری شد.

7. آموزش‌وپرورش

در سال 2013، دانشگاه نیکوزیا اولین دانشگاه در جهان بود که پرداخت بیتکوین را پذیرفت.

در سال 2014، دانشگاه کینگز در ایالات متحده از این روش پیروی کرد و اولین دانشگاه در ایالات متحده شد که بیتکوین را به‌عنوان روش پرداخت پذیرفت.

از آن زمان، تعداد زیادی از دانشگاه‌ها شروع به پذیرش بیتکوین به‌عنوان پرداخت شهریه کردند.

8. تابعیت

تقریباً هر چیزی که با پول قابل‌خرید باشد را می‌توان با ارز دیجیتال نیز خرید. درحالی‌که هر کشوری شهروندی خود را نمی‌فروشد، بسیاری از آنها این کار را انجام می‌دهند.

کشور جزیره‌ای وانواتو در اقیانوس آرام جنوبی یکی از این کشورهاست و این کشور پرداخت از طریق بیتکوین را می‌پذیرد.

سایر کشورهایی که پرداخت از طریق بیتکوین را می‌پذیرند عبارتند از آنتیگوا و باربودا.

9. زمین

همه می‌گویند که با سرمایه‌گذاری در زمین هرگز ضرر نمی‌کنی؟ یک کارآفرین ناشناس نیز همینطور فکر می‌کرد. او کیف پول دیجیتال خود را بیرون آورد و تصمیم گرفت زمین‌های زیادی را با بیتکوین بخرد.

معامله بسیار بزرگ بود و این کارآفرین ناشناس حدود 2739 بیتکوین برای خرید یک قطعه زمین 1.4 هکتاری در کالیفرنیا در نزدیکی دریاچه تاهو استفاده کرد.

معادل دلاری در آن زمان حدود 1.6 میلیون دلار بود. همان بیتکوین‌ها امروز برابر با 46 میلیون دلار است.

10. سفر به فضا

هیچ‌چیز آینده‌نگرانه‌تر از استفاده از ارزهای دیجیتال برای خرید بلیت سفر به فضا نیست. بسیار خوب، شاید چیز آینده‌نگرانه‌تری وجود داشته باشد، اما باید قدرت تصورات خود را افزایش بدهیم.

به‌هرحال این دقیقاً همان کاری بود که دوقلوهای Winklevoss هنگام خرید صندلی‌های 700 و 701 در هواپیمای راکت SpaceShipTwo ویرجین آتلانتیک انجام دادند.

دوقلوها هزینه بلیت خود را به بیتکوین پرداخت کردند و مجبور شدند هر کدام 450 بیتکوین را برای صندلی خود صرف کنند.

آن پرداختی به قیمت امروز حدود 15 میلیون دلار است. متأسفانه، خود پرواز به فضا هنوز اتفاق نیفتاده است و اکنون به سال 2023 کشیده شده است.

منبع: Dailycoin

4.7/5 - (14 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.