اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

یادگیری از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران تمام دوران می‌تواند بینش ارزشمندی در مورد استراتژی و فلسفه‌های یک سرمایه‌گذاری موفق ارائه دهد. داستان‌ها و تجربیات موفقیت آنها می‌تواند الهام‌بخش و راهنمای سرمایه‌گذاران جدید باشد. مطالعه روش‌های آنها می‌تواند به افراد تازه‌وارد کمک کند تا رویکرد سرمایه‌گذاری خود را توسعه و شانس خود را برای دستیابی به موفقیت در دنیای مالی افزایش دهند.

در اینجا 10 سرمایه‌گذار برتر تمام دوران آورده شده است. در ادامه با استراتژی‌ها و فلسفه‌های سرمایه‌گذاری که این افراد را به یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران تاریخ تبدیل کرده‌اند، آشنا شوید.

وارن بافت (Warren Buffet)

وارن بافت، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی، که به اوراکل اوماها معروف است، بیش از 108 میلیارد دلار دارایی خالص دارد و به عنوان موفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم با سرمایه‌گذاری بلندمدت و بر روی ارزش شناخته می‌شود. رویکرد. سرمایه‌گذار ارزشی بودن به این معنی است که او به دنبال شرکت‌هایی می‌گردد که توسط بازار با قیمت کمتری ارزش‌گذاری شده‌اند.

۱۰ سرمایه‌گذار برتر تمام دوران بازارهای مالی

بافت معتقد است که باید سرمایه‌گذاری‌های خود را برای مدت طولانی حفظ کند. او گفته معروفی دارد: «دوره هولد مورد علاقه ما برای همیشه است.» او به دنبال شرکت‌هایی با مزیت رقابتی پایداری است که رقابت را برای سایر شرکت‌ها دشوار می‌کند.

جورج سوروس (George Soros)

بنیان‌گذار Soros Fund Management که به خاطر سفته‌بازی‌های ارزی و پوزیشن شورت معروف خودش بر علیه پوند انگلیس در سال 1992 شناخته می‌شود، دارایی خالص 8.6 میلیارد دلاری دارد و همچنین در فعالیت‌های بشردوستانه و سیاسی نیز شرکت دارد.

انعکاس – بدین معنی که شرایط بازار هم تحت تأثیر ادراکات و تفسیرهای ذهنی از آن واقعیت و هم از واقعیت واقعی است – یکی از اصول سرمایه‌گذاری کلیدی سوروس است. این بدان معنی است که سوگیری‌ها و محدودیت‌های شناختی در بین بازیگران بازار ممکن است نحوه درک آنها از بازار را تغییر دهد و حلقه‌های بازخوردی را ایجاد کند که ممکن است روندهای فعلی بازار را تشدید کند. به گفته سوروس، سرمایه‌گذاران می‌توانند با درک ماهیت بازتابی بازارها، نوسانات بازار را بهتر پیش‌بینی کرده و از آن سود ببرند.

علاوه بر این، او معتقد است سرمایه‌گذاران فقط باید دارایی‌هایی را خریداری کنند که در مقایسه با ارزش واقعی آن‌ها به میزان قابل‌توجهی کمتر ارزش‌گذاری شده‌اند. این امر احتمال ضرر و زیان قابل توجهی را برای سرمایه‌گذاران به ویژه در مواجهه با شرایط پیش‌بینی نشده یا ناآرامی‌های بازار کاهش می‌دهد.

۱۰ سرمایه‌گذار برتر تمام دوران بازارهای مالی

پیتر لینچ (Peter Lynch)

او به عنوان مدیر سابق صندوق Fidelity Magellan، یکی از موفق‌ترین مدیران صندوق‌های مشترک در تمام دوران شناخته می‌شود – با بازده سالانه 29.2٪ از سال 1977 تا 1990.

۱۰ سرمایه‌گذار برتر تمام دوران بازارهای مالی

یکی از اصول سرمایه‌گذاری کلیدی پیتر لینچ این است که «در آنچه که می‌فهمید سرمایه‌گذاری کنید». لینچ معتقد است که از آنجایی که افراد می‌توانند فرصت‌های سرمایه‌گذاری را در زندگی روزمره خود تشخیص دهند، سرمایه‌گذاران فردی نسبت به سرمایه‌گذاران نهادی برتری دارند.

 

بنجامین گراهام (Benjamin Graham)

گراهام که به‌عنوان «پدر سرمایه‌گذاری ارزشی» شناخته می‌شود، کتاب معروف «سرمایه‌گذار هوشمند» را تالیف کرد – که الهام‌بخش وارن بافت بوده است.

۱۰ سرمایه‌گذار برتر تمام دوران بازارهای مالی

سرمایه‌گذاری ارزشی، که مستلزم خرید سهامی است که در حال حاضر با تخفیف نسبت به ارزش ذاتی خود معامله می‌شوند، سنگ‌بنای فلسفه سرمایه‌گذاری گراهام است. گراهام فکر می‌کرد که به جای توجه به نوسانات کوتاه‌مدت بازار، سرمایه‌گذاران باید روی اصول یک شرکت مانند مدیریت، وضعیت مالی و موقعیت رقابتی آن تمرکز کنند.

جان پالسون (John Paulson)

جان پالسون، بنیان‌گذار Paulson & Co، به دلیل شرط‌بندی 15 میلیارد دلاری خود در برابر بازار مسکن ایالات متحده در سال 2007 شناخته می‌شود که 4 میلیارد دلار سود برای او داشت.

۱۰ سرمایه‌گذار برتر تمام دوران بازارهای مالی

پالسون یک مدیر هج فاند است که به دلیل فلسفه سرمایه‌گذاری خود برای شرط‌بندی بر روی روندهای اقتصاد کلان شهرت دارد. او معتقد به استفاده از تحقیقات عمیق برای شناسایی قیمت‌گذاری‌های نادرست در بازار و استفاده از مشتقات برای تقویت بازده است. او همچنین بر سرمایه‌گذاری در شرکت‌های کم ارزش‌گذاری شده با بنیاد قوی تمرکز می‌کند.

ری دالیو (Ray Dalio)

بنیان‌گذار Bridgewater Associates رئیس یکی از بزرگ‌ترین هج فاندها در جهان است و به دلیل رویکرد Principles خود در مدیریت، که توسط بسیاری از سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارهای موفق اتخاذ شده است، شناخته شده است.

۱۰ سرمایه‌گذار برتر تمام دوران بازارهای مالی

او به دلیل فلسفه سرمایه‌گذاری خود مبنی بر «شفافیت رادیکال» و تصمیم‌گیری «مبتنی بر اصول» شهرت دارد. او از ایجاد محیطی حمایت می‌کند که در آن همه تشویق شوند تا عقاید و نظرات خود را به شیوه‌ای باز و صادقانه بیان کنند. استراتژی سرمایه‌گذاری او بر شناسایی روند اقتصاد کلان، مدیریت ریسک و متنوع‌سازی متمرکز است.

کارل ایکان (Carl Icahn)

کارل ایکان، بنیان‌گذار Icahn Enterprises سرمایه‌گذاری قابل توجهی در شرکت‌هایی مانند TWA، Texaco و Blockbuster انجام داده است و دارایی خالص بیش از 16 میلیارد دلار است.

۱۰ سرمایه‌گذار برتر تمام دوران بازارهای مالی

فلسفه سرمایه‌گذاری ایکان شامل گرفتن سهمی بزرگ در شرکت‌های کم‌ارزش و استفاده از نفوذ او به عنوان سهام‌دار برای ایجاد تغییراتی است که ارزش را برای سرمایه‌گذاران بیشتر می‌کند. او به دلیل سبک تهاجمی خود و تمایل به شرکت در نبرد برای ایجاد تغییرات در مدیریت و استراتژی شرکت شناخته شده است.

جسی لیورمور (Jessie Livermore)

جسی لیورمور که یک پیشگام در تحلیل تکنیکال به حساب می‌آید، به دلیل شرط‌بندی‌های موفقیت‌آمیزش بر روی سقوط بازار سهام در سال 1929 و 1907 شناخته شده است.

۱۰ سرمایه‌گذار برتر تمام دوران بازارهای مالی

رویکرد لیورمور برای سرمایه‌گذاری شامل شرط‌بندی بر اساس حرکات بازار، استفاده از تحلیل تکنیکال برای شناسایی روندهای بازار و پیروی از دستورالعمل‌های سختگیرانه مدیریت ریسک بود. او به این شهرت داشت که می‌توانست تغییرات بازار را پیش‌بینی کند و بر اساس تحلیل‌هایش معاملات موفقی انجام دهد.

دیوید اینهورن (David Einhorn)

دیوید اینهورن، بنیان‌گذار Greenlight Capital و به خاطر رویکرد پوزیشن شورت و شرط‌بندی‌های موفقش علیه Lehman Brothers و Allied Capital، شناخته شده است، دارایی خالص او بیش از یک میلیارد دلار است.

۱۰ سرمایه‌گذار برتر تمام دوران بازارهای مالی

سبک سرمایه‌گذاری آینهورن شامل یافتن قیمت‌گذاری نادرست در بازار از طریق تحقیقات عمیق و استفاده از رویکرد ارزش‌محور برای سرمایه‌گذاری است. او به‌خاطر توانایی‌اش در شناسایی شرکت‌هایی با پتانسیل رشد و نگاه بلندمدت به سرمایه‌گذاری‌هایش مشهور است.

جیم سیمونز (Jim Simons)

جیم سیمونز، بنیان‌گذار Renaissance Technologies است و به دلیل استفاده از استراتژی‌های تجارت کمّی، دارای ثروت خالص بیش از 25 میلیارد دلار است. او همچنین یک بشردوست برجسته است. استراتژی سرمایه‌گذاری سیمونز شامل استفاده از مدل‌های ریاضی و تحلیل کمّی برای شناسایی الگوها است.

۱۰ سرمایه‌گذار برتر تمام دوران بازارهای مالی

منبع: کوین‌تلگراف

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.