اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

رئیس جدید توییتر، ایلان ماسک، حدود ۵۰ درصد از کارمندان این شرکت رسانه‌های اجتماعی را اخراج کرده است. این میلیاردر عصر پنجشنبه به همه کارمندان توییتر ایمیلی ارسال کرد و آن‌ها را از ادامه یا قطع همکاری خود با توییتر مطلع کرد.

در این نامه آمده است:

«در تلاش برای قراردادن توییتر در مسیری سالم، روز جمعه پروسه دشوار کاهش نیروی کار جهانی خود را طی خواهیم کرد. متأسفانه این اقدام برای اطمینان از حرکت روبه‌جلو شرکت ضروری است.»

این نامه می‌افزاید: در روز جمعه چهارم نوامبر ساعت ۹ صبح به وقت(PST)، همه یک ایمیل جداگانه با موضوع زیر دریافت خواهند کرد: نقش شما در توییتر … اگر شغل شما تحت تأثیر قرار نگیرد، یک اعلان از طریق ایمیل توییتر خود دریافت خواهید کرد. اگر شغل شما تحت تاثیر قرار گرفته باشد، از طریق ایمیل شخصی خود یک اعلان حاوی مراحل بعدی دریافت خواهید کرد. در ادامه این نامه:

«دفاتر ما با هدف کمک به تامین امنیت هر یک از کارمندان همچنین سیستم‌های توییتر و داده‌های مشتریان، به طور موقت بسته خواهند شد و کلیه دسترسی‌ها به حالت تعلیق در خواهند آمد. اگر در دفتر یا در راه رفتن به دفتر هستید، لطفا به خانه بازگردید.»

ماسک روز جمعه در توییتی توضیح داد که کاهش نیروی کار باتوجه‌به ضرر روزانه بیش از ۴ میلیون دلاری توییتر، کاری اجتناب‌ناپذیر بود. زیرا توییتر روزانه بیش از ۴ میلیون دلار ضرر می‌کند. بااین‌حال وی با تاکید بر اینکه، تمام افراد اخراج شده به مدت سه ماه حقوق خواهند گرفت، خاطرنشان کرد: این مبلغ ۵۰ درصد بیشتر از حقوق رسمی آن‌ها است.

اخراج‌های دسته‌جمعی در توییتر - ایلان ماسک با اشاره به ضرر ۴ میلیون دلاری در روز می‌گوید: «چاره دیگری نداریم»

یوئل راث، رئیس امنیت و یکپارچگی توییتر، روز جمعه گفت: ماسک ۵۰٪ درصد نیروی کار توییتر را در سراسر شرکت کاهش داد.

او در توییتی نوشت: «کاهش نیرو در روز گذشته تقریباً ۱۵ درصد از امنیت ما را تحت تأثیر قرار داد (در مقایسه با کاهش تقریباً ۵۰ درصدی در سراسر شرکت).»

طبق گزارش سالانه توییتر، این شرکت تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ بیش از ۷۵۰۰ کارمند تمام‌وقت داشت.

کارمندان توییتر روز پنجشنبه یک شکایت فدرال تنظیم کردند و غول رسانه‌های اجتماعی را به نقض قانون فدرال به نام قانون تنظیم کار و اطلاعیه بازآموزی (WARN) که اعلانات پایان کار را کنترل می‌کند متهم کردند.

کاهش شدید درآمد

ماسک همچنین روز جمعه در توییتی گفت: «توییتر کاهش شدید درآمد داشته است».

قبل از تصاحب این شرکت توسط او، این شرکت رسانه‌های اجتماعی گزارش داده بود که ۹۰٪ درآمد خود را از طریق تبلیغ‌کنندگان به دست می‌آورد.

بااین‌حال، شرکت‌های بزرگ، تبلیغات خود را در این پلتفرم به دلیل نگرانی در مورد تأثیر ماسک بر سیاست‌های مدیریت محتوا متوقف کرده‌اند.

این میلیاردر روز جمعه در توییتی نوشت: «گروه‌های فعالی که بر تبلیغ‌کنندگان فشار می‌آورند» منجر به کاهش درآمد شده‌اند، «هرچند با مدیریت محتوا هیچ چیزی تغییر نکرده است و ما هر کاری که می‌توانستیم برای راضی کردن فعالان انجام دادیم». آنها در تلاشند تا آزادی بیان را در آمریکا از بین ببرند.

اخراج‌های دسته‌جمعی در توییتر - ایلان ماسک با اشاره به ضرر ۴ میلیون دلاری در روز می‌گوید: «چاره دیگری نداریم»

در تلاش برای درآمدزایی برای توییتر، ماسک تصمیم گرفته است که ماهانه ۸ دلار از کاربران دریافت کند تا تیک آبی را با نام خود داشته باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

منبع

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.