اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

توکن BNB بایننس و بیتکوین روز دوشنبه به انتشار شایعه ای مبنی بر اینکه مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال با درخواست مجری قانون بین المللی برای بازداشت وی مواجه شده، واکنش منفی نشان دادند. به نظر می‌رسد، کاتالیزور همه اینها یک پیام رمزگذاری شده در یک توییت توسط اکانتی خصوصی، منتها با 759 هزار دنبال کننده بود و ممکن است فقط یک حدس یا شایعه باشد.

توییت cobie که در کامیونتی ارزهای دیجیتال اکانتی مطرح است، «اعلان قرمز اینترپل برای CZ» خوانده شده است. نه تنها آن اکانت خصوصی است، بلکه متن پیام در واقع ترکیبی از حروف و اعداد بود. این رمزگذاری با استفاده از تابع هش SHA-256 رمزگذاری شده بود، همان رمزنگاری که بسیاری از ارزهای دیجیتال از جمله بیتکوین را ایمن می‌کند.

شایعات مربوط به «وضعیت قرمز اینترپل» برای مدیرعامل بایننس از کجا شروع شد؟

اما یک نفر موفق شد که رمزگشایی کند و خبر پخش شد. بایننس و مدیرعامل آن، چانگ‌پنگ ژائو، که به تازگی توسط رگولاتورهای ایالات متحده به دلیل «فرار عمدی» از قوانین ایالات متحده مورد شکایت قرار گرفته‌اند، این ایده که وی ممکن است با تحقیقات جنایی روبرو شود را برای عده‌ای محرز کرد – و قیمت‌ها بر همین اساس با انتشار شایعه واکنش نشان دادند.

شایعات مربوط به «وضعیت قرمز اینترپل» برای مدیرعامل بایننس از کجا شروع شد؟

سخنگوی بایننس و اینترپل به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند. در توییتر، پاتریک هیلمن، مدیر ارشد استراتژی بایننس، در رابطه با این شایعه گفت: یکی از دو چیز درست است: ۱. این مزخرف است ۲. یک مأمور اجرای قانون به طور غیرقانونی جزئیات پرونده را افشا می‌کند. وی افزود: انتخاب من گزینه شماره ۱ است.

شایعات مربوط به «وضعیت قرمز اینترپل» برای مدیرعامل بایننس از کجا شروع شد؟

اواخر دوشنبه، cobie از طریق توییتر گفت که آنها توییت رمزگذاری شده را پس از شنیدن یک شایعه پست کرده است. در واقع، cobie در حال ایجاد سابقه از چیزی بود که از قبل می‌دانست و ممکن بود بعداً با عمومی کردن آن را افشا کند – البته به شرط تحقق آن. (فرد همچنین می‌تواند بی‌سروصدا توییت را حذف کند.)

cobie اضافه کرد:

به‌هرحال، قرار نبود این رمزگذاری قابل خواندن باشد مگر اینکه آن را فاش کنم، بابت آن متاسفم. یک بار دیگر لیست افرادی که می‌توانم به آنها اعتماد کنم را محدود می‌کنم. از آنجایی که توییت کردن در مورد چیزهای خوب فقط به چیزهای بد منجر می‌شود. احتمالاً در آینده بسیار کمتر فعالیت خواهم کرد.

شایعات مربوط به «وضعیت قرمز اینترپل» برای مدیرعامل بایننس از کجا شروع شد؟

منبع: coindesk

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.