اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

بازارها انتظار دارند که فدرال رزرو در 3 می نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد و از نرخ فعلی 4.875 درصد به 5.125 درصد برساند. با این حال، یکی از عوامل مهم برای تصمیم‌گیری در مورد نرخ، جزئیات داده‌های تورمی است که امروز، چهارشنبه، ساعت 16 به وقت ایران منتشر خواهد شد.

بازار انتظار دارد که CPI در ماه مارس از 6 درصد به 5.2 درصد کاهش یابد.

بازارها منتظر انتشار داده‌های تورم هستند؛ چه چیزی انتظار می‌رود؟

بیشترین انتظار از اقتصاددانانی که مورد نظرسنجی قرار گرفتند، 5.9 درصد، و کمترین انتظار 5.1 درصد است؛ بنابراین، این دو چیز را به ما می‌گوید. اولاً، انتظار می‌رود که تورم نسبت به فوریه کاهش یابد و این برای مسیر نرخ بهره پایین‌تر مثبت است. ثانیاً، هر عددی زیر 5.1 درصد یک شگفتی مثبت خواهد بود که نشان می‌دهد فدرال رزرو در نبرد تورم پیروز شده است. با این حال، ما باید انتشار داده‌های تورم اصلی (Core) را هم مدنظر قرار دهیم.

انتظار می‌رود که تورم اصلی – که هزینه‌های پرنوسان مواد غذایی و انرژی از آن کم می‌شود – در ماه مارس به 5.6% برسد که در واقع بالاتر از نرخ قبلی 5.5 درصدی در ماه فوریه است.

بازارها منتظر انتشار داده‌های تورم هستند؛ چه چیزی انتظار می‌رود؟

این یک تورم اصلی سرسخت را نشان می‌دهد که می‌تواند برای اقتصاددانان نگران‌کننده باشد. کمترین میزانی که اقتصاددانان برای این نرخ انتظار دارند 5.4 درصد است؛ بنابراین برای نشان دادن پیروزی فدرال رزرو در نبرد تورم، باید یک شگفتی رقم خورد و اعداد زیر 5.4 درصد ثبت شود.

اگر CPI کمتر از 5.1 درصد و تورم اصلی کمتر از 5.4 درصد باشد، بازارها شروع به کاهش انتظارات برای افزایش 25 واحدی نرخ بهره در نشست ماه می فدرال رزرو خواهند کرد. این در کوتاه‌مدت باعث رشد دارایی‌های ریسکی مانند بیتکوین و سهام می‌شود، دلار را پایین می‌آورد و طلا نیز از آن حمایت می‌کند.

بازارها منتظر انتشار داده‌های تورم هستند؛ چه چیزی انتظار می‌رود؟

منبع: hycmlab

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.