اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

به گفته کایکو (Kaiko)، ارائه‌دهنده داده‌های بازار ارزهای دیجیتال، معاملات فیات در صرافی‌های ارز دیجیتال با استفاده از دلار از ۶۹ درصد به ۴۷ درصد در سال گذشته کاهش یافته است. در همین حال، نسبت بیتکوین به اتریوم به بالاترین حد خود از جولای ۲۰۲۲ رسیده است.

سهم بازار دلار آمریکا در صرافی‌های کریپتویی از 69 درصد به 47 درصد در طول یک سال کاهش یافته است
سهم ارزهای فیات در صرافی‌های متمرکز

کایکو خاطرنشان می‌کند که حجم معاملات کریپتو به بالاترین حد خود در ۴ ماه گذشته رسیده است – بر اساس اطلاعات ۱۸ صرافی ارز دیجیتال، در ۱۴ مارس ۵۱ میلیارد دلار ثبت شده است. بالاترین سطح قبلی در زمان سقوط FTX بود که حجم معاملات تا ۸۰ میلیارد دلار رشد داشت.

سهم بازار دلار آمریکا در صرافی‌های کریپتویی از 69 درصد به 47 درصد در طول یک سال کاهش یافته است
حجم تجمیعی معاملات

با این حال، یکی از نگرانی‌هایی که کایکو به آن اشاره می‌کند، نقدینگی پایین است. این شرکت اعلام کرد که «نقدینگی بازار ضعیف است» و «عمق بازار ۲ درصدی جفت‌های BTC-USD و BTC-USDT پس از سقوط Silvergate به پایین‌ترین حد در ۱۰ ماه گذشته رسید.»

استیبل‌کوین‌ها در استفاده از صرافی‌های متمرکز غالب هستند و کایکو معتقد است که چندین رویداد باعث تنش در این بخش شده است. در حال حاضر، ۷۸ درصد از کل معاملات در صرافی‌های متمرکز از طریق استیبل‌کوین‌ها انجام می‌شود، در حالی که این رقم برای ارزهای فیات تنها ۱۹ درصد است.

یکی از نکات جالب توجه این است که میزان استفاده دلار از ۶۹% به ۴۷% کاهش یافته است. در همین حال، وون (Won) کره جنوبی روند خوبی از خود نشان می‌دهد و با ۳۹ درصد، دومین ارز رایج معاملاتی فیات است. 

رکورد بالای نسبت بیتکوین به اتریوم از جولای ۲۰۲۲

یکی از نکات قابل توجه در این گزارش این است که نسبت بیتکوین به اتریوم به بالاترین میزان از جولای ۲۰۲۲ رسیده است. از ۱۲ مارس، BTC در مقایسه با افزایش ۱۸ درصدی ETH، حدود ۳۱ درصد رشد داشته است.

سهم بازار دلار آمریکا در صرافی‌های کریپتویی از 69 درصد به 47 درصد در طول یک سال کاهش یافته است

در حالی که اتریوم رویدادهای بزرگی پیش رو دارد که می‌تواند تأثیر مثبتی بر قیمت آن بگذارد، چالش‌های نظارتی و تصمیمات صرافی‌ها اوضاع را پیچیده کرده است. به عنوان مثال، صرافی کراکن اخیراً اعلام کرد که سرویس استیکینگ اتریوم خود را تعطیل خواهد کرد. یک دادستان کل ایالات متحده نیز ادعا کرد که اتریوم یک اوراق بهادار است.

کاهش همبستگی بین بیتکوین و سهام

یکی دیگر از نکات جالب در گزارش کایکو این است که همبستگی بیتکوین با سهام در حال کاهش است. همبستگی ۳۰ روزه این دارایی با سهام فناوری در هفته گذشته حدود ۳۰ درصد بود، اما اخیراً، بیتکوین در هر دو شرایط مطلق و با ریسک تعدیل شده از سهام بهتر عمل کرده است.

سهم بازار دلار آمریکا در صرافی‌های کریپتویی از 69 درصد به 47 درصد در طول یک سال کاهش یافته است
همبستگی بیتکوین با دارایی‌های سنتی

این ارقام ثابت می‌کنند که بیتکوین در دوره‌های آشفتگی اقتصادی جهانی انعطاف‌پذیر و انتخابی مناسب است – حداقل تا اینجای کار، به نظر می‌رسد که حرکت بازار کریپتو این را تایید می‌کند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.