شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی بایننس
نقض قوانین فدرال برای درآمدی میلیون دلاری بایننس
نهنگ‌های خفته بیتفینکس ۱۲ هزار بیتکوین از پوزیشن‌های خود خارج کردند

اقتصاددانان انتظار داشتند که این کشور در ماه گذشته ۳۱۸۰۰۰ شغل ایجاد کند، در مقایسه با آمار شگفت‌انگیز ۵۲۶۰۰۰ شغل که در ماه جولای ایجاد شد. نرخ بیکاری از ۳.۵ درصد در جولای به ۳.۷ درصد افزایش یافت، درحالی‌که اقتصاددانان انتظار داشتند که این نرخ در ۳.۵ درصد باقی بماند.

فدرال رزرو مدت‌هاست که می‌خواهد شاهد کاهشی در سرعت رشد مشاغل باشد تا به کاهش تورم کمک کند. اما اگرچه نسبت به ماه قبل کاهش یافته است، اما ۳۱۵۰۰۰ شغل اضافه شده در ماه آگوست نشان‌دهنده تداوم قدرت در بازار کار علی‌رغم سرعت سریع بانک مرکزی در انقباض پولی و تورم فزاینده است که هزینه کارکنان را برای کارفرمایان افزایش می‌دهد.

شایان ذکر است، نرخ مشارکت نیروی کار این کشور در ماه آگوست با ۰.۳ درصد افزایش به ۶۲.۴ درصد رسید. این به افزایش عرضه نیروی کار برای کارفرمایان کمک کرد، کارفرمایانی که با رقابت برای تعداد کمی از کارکنان، دستمزدها را بالا برده‌اند.

میانگین درآمد ساعتی برای همه کارمندان همچنان در ماه آگوست با ۰.۳ درصد افزایش به ۳۲.۳۶ دلار رسید که نسبت به ماه‌های اخیر کمی کمتر است. دستمزدها در ۱۲ ماه گذشته ۵.۲ درصد افزایش یافته است.

مجموع اشتغال غیرکشاورزی اکنون ۲۴۰۰۰۰ شغل بالاتر از فوریه ۲۰۲۰ است. صنایعی که بیشترین افزایش شغل را در ماه آگوست داشته‌اند، خدمات حرفه‌ای و تجاری، مراقبت‌های بهداشتی و خرده‌فروشی بوده‌اند.

درحالی‌که اقتصاد گسترده ایالات متحده نشانه‌هایی از کند شدن را نشان می‌دهد، کاهش رشد به فدرال رزرو که می‌خواهد بازار کار را خنک ببیند، بارقه‌ای از امید می‌دهد.

احتمال غافلگیری پس از اینکه تعداد مشاغل در ماه جولای بیش از دوبرابر انتظار می‌رفت، افزایش یافت، جهشی که نشان داد کارفرمایان انعطاف‌پذیر چگونه به استخدام در میان افزایش نرخ‌های بهره و افزایش قیمت‌ها ادامه می‌دهند. از سوی دیگر، اعداد تازه اصلاح شده ADP که چهارشنبه منتشر شد نشان داد که کارفرمایان در ماه آگوست ۱۳۲۰۰۰ شغل اضافه کردند که کمتر از نصف آن چیزی است که انتظار می‌رفت که نشان می‌دهد اخبار روز جمعه می‌تواند شگفتی‌ساز شود.

علی‌رغم قرائت ADP، بیشتر شاخص‌های بازار کار تصویری از بازار کار نشان می‌دهند که همچنان قوی است، حتی درحالی‌که سایر بخش‌های اقتصاد نشانه‌هایی از سرد شدن را نشان می‌دهند. درخواست‌های جدید برای بیمه بیکاری بین مارس و جولای به طور پیوسته افزایش یافته است که نشان می‌دهد گزارش‌هایی از اخراج کارکنان در حوزه‌هایی از جمله بخش‌های فناوری و املاک و مستغلات در داده‌های کلی ظاهر می‌شوند. اما بسیاری از اقتصاددانان اکنون بر این باورند که برخی از مشکلات فصلی با داده‌ها وجود دارد و ادعاهای جدید در هر یک از سه هفته گذشته کاهش یافته است.

رشد مشاغل در آمریکا کند شد. چرا این می‌تواند خبر خوبی باشد؟

ایان شفردسون، اقتصاددان ارشد Pantheon Macroeconomics، پس از انتشار داده‌های ادعایی در روز پنجشنبه نوشت: «اگر هنوز مصمم به یافتن رکود در ایالات متحده هستید، باید به‌جای دیگری نگاه کنید.»

گزارش جداگانه‌ای از وزارت کار که این هفته منتشر شد، زمینه دیگری از قدرت را نشان داد: فرصت‌های شغلی که دوباره در جولای به ۱۱.۲ میلیون افزایش یافته است.

این در حالی است که تعداد کارگران بیکار موجود در همان ماه به کمتر از ۵.۷ میلیون نفر رسید – شکاف فاحشی که باعث افزایش دستمزدها و تورم می‌شود زیرا کارفرمایان دستمزد را برای جذب کارگران افزایش می‌دهند.

اگر داده‌های شغلی آگوست انتظارات را برآورده کند، از آوریل ۲۰۲۱ کندترین ماه برای رشد مشاغل خواهد بود. این احتمالاً به‌عنوان یک خبر خوشایند برای فدرال رزرو خواهد بود، جایی که جروم پاول، رئیس هیئت‌مدیره آن برای ماه‌ها در مورد بازار کار منتظر بوده است تا خنک شود تا بانک مرکزی کنترل تورم را بگیرد.

دو نقطه داده برای تماشای روز جمعه که اهمیت اصلی فدرال رزرو دارند: داده‌های دستمزد و نرخ مشارکت نیروی کار. بانک مرکزی نظارت خواهد کرد تا ببیند آیا افزایش سریع دستمزدها در چند ماه گذشته در حال کاهش است یا خیر. فدرال رزرو همچنین مشتاق است تا کارگران بیشتری را به نیروی کار ملحق کند، زیرا نرخ مشارکت پایین به کمبود نیروی کار در کشور کمک می‌کند و تورم را نیز بالا نگه می‌دارد.

الیزابت کرافوت، اقتصاددان ارشد لایت کست، گفت: «افزایش تقاضا برای کارگران درحالی‌که عرضه کاهش می‌یابد، دستورالعملی برای ادامه فشارهای دستمزد و قیمت است. این یکی دیگر از نقاط کلیدی تصمیم‌گیری برای فدرال رزرو خواهد بود.»

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.