ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

بر اساس آخرین رتبه‌بندی مدرسه وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا و گزارش US News & World Report، ایالات متحده برای هفتمین بار لقب قدرتمندترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است اما در مجموع تمامی شاخص‌ها در رتبه چهارم است.

دیوید رایبشتاین، استاد بازاریابی در مدرسه وارتون که این تحقیق را انجام داد، می‌گوید: «هیچ کشوری نیست که بیشتر از ایالات متحده به‌عنوان یک رهبر شناخته شود.»

وی افزود: «این کشور از نظر نفوذ اقتصادی رتبه بالایی دارد، از نظر یک ارتش، قوی و از نظر سیاسی بسیار تأثیرگذار است.»

این رتبه‌بندی از پاسخ‌های بیش از ۱۷۰۰۰ نفر در ۳۶ کشور محاسبه شده است.

رایبشتاین گفت که رتبه‌بندی‌ها به طور مساوی از سه گروه جمع‌آوری شده است: جمعیت عمومی، افراد با درآمد بالا و تصمیم‌گیرندگان تجاری.

بازار کار قوی ایالات متحده در سال جاری نیز رضایت آمریکایی‌ها را افزایش داده بود. در سال ۲۰۲۱، تنها ۴ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که بازار کار خوبی دارد، اما این رقم در سال جاری به ۹۶ درصد افزایش یافته است.

رایبشتاین گفت:

مثبت‌ترین چیز یک بازار کار خوب است – که به اقتصاد و کیفیت زندگی کمک می‌کند.

ایالات متحده از بازار کار قوی سود برده است. در ماه سپتامبر، ۲۶۳۰۰۰ شغل اضافه شد که بالاتر از میانگین تخمینی ۲۵۰۰۰۰ حقوق و دستمزد بود، درحالی‌که نرخ بیکاری از ۳.۷ درصد به ۳.۵ درصد کاهش یافته است.

علی‌رغم فرصت‌های شغلی بالا، ایالات متحده همچنان از رتبه ۲۰ به ۲۱ برای کیفیت زندگی عمومی سقوط کرد.

رایبشتاین گفت که دلیل اصلی این کاهش این بود که تنها ۱۱ درصد از پاسخ‌دهندگان، ایالات متحده را امن می‌دانستند – کاهش قابل‌توجهی نسبت به رقم ۳۸ درصدی سال گذشته.

او گفت: «به‌خوبی می‌دانیم که ما به مردم اجازه می‌دهیم اسلحه داشته باشند و هر زمان که تیراندازی در ایالات متحده رخ می‌دهد، تبلیغات زیادی بر علیه این موضوع می‌شود.»

بین تیراندازی در مدارس و تمام جنایات گزارش شده در شهرها، آمریکا چندان ایمن تلقی نمی‌شود و امنیت درک شده پایین آمده که منجر به پایین آمدن کیفیت زندگی شده است. بر اساس آمارها تا ۲۰ اکتبر، ۵۴۶ تیراندازی دسته‌جمعی در کشور رخ داده است.

در مقایسه با ایالات متحده، ۹۵ درصد از پاسخ‌دهندگان، سوئیس را که بهترین کشور جهان نام گرفت، به‌عنوان کشوری امن می‌دانستند.

4.6/5 - (9 امتیاز)

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.