اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

بازده اوراق خزانه ایالات متحده در روز جمعه افزایش یافت، زیرا سرمایه‌گذاران با ارقام شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) بالاتر از حد انتظار مواجه شدند و بر همین مبنا به حرکت بعدی فدرال رزرو واکنش نشان دادند.

بازدهی خزانه‌داری ۱۰ساله با بیش از 5 واحد افزایش به 3.902 درصد رسید. بازدهی اوراق خزانه ۲ساله پس از افزایش بیش از 7 واحد پایه در 4.69 درصد معامله می‌شود.

شاخص PPI پس از کاهش 0.5 درصدی در ماه دسامبر، در ماه ژانویه 0.7 درصد به صورت ماهانه افزایش یافت. اقتصاددانانی پیش از این انتظار داشتند که PPI ژانویه 0.4 درصد افزایش یابد. همچنین داده‌های تورم مصرف‌کننده (CPI) که در روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که تورم مصرف‌کننده در ژانویه 0.5 درصد افزایش یافته است که این هم افزایشی بیش از حد انتظار بود.

پس از انتشار این اطلاعات در روز پنجشنبه، چندین سخنران از سوی فدرال رزرو به افزایش بیشتر نرخ بهره اشاره کردند. بانک مرکزی تاکنون از افزایش نرخ به عنوان ابزاری برای خنک‌کردن اقتصاد و کاهش تورم استفاده کرده است. بسیاری از سرمایه‌گذاران امیدوارند که بانک مرکزی افزایش نرخ را در سال جاری متوقف کند، زیرا آنها نگران هستند که نرخ‌های بهره بالا باعث کُندی اقتصاد ایالات متحده شود.

گلدمن ساکس گفت که انتظار دارد فدرال رزرو آمریکا در سال جاری سه بار دیگر نرخ بهره را هر کدام 25 واحد افزایش دهد.

اقتصاددانان به رهبری یان هاتزیوس در گزارشی گفتند: «با توجه به رشد قوی‌تر تورم، ما در ماه ژوئن 25 واحد افزایش نرخ بهره را به پیش‌بینی فدرال رزرو خود اضافه می‌کنیم تا اوج نرخ 5.25 تا 5.5 را درصدی داشته باشیم»

در همین حین بازار دارایی‌های ریسکی واکنش منفی نشان دادند و سهام و کریپتو ریزش روزانه قابل توجهی را تجربه کردند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.