کاهش 10 درصدی توکن‌های در گردش USDC در 30 روز گذشته
مایکروسافت اج (Microsoft Edge) در حال آزمایش یک کیف پول کریپتویی است
بانک آمریکا به زودی Signature Bank را می‌خرد

معاملات ارزهای دیجیتال یک مهارت پیچیده است که به دانش گسترده‌ای از تجزیه‌وتحلیل بنیادی و تکنیکال و در کل آشنایی با اکوسیستم ارزهای دیجیتال نیاز دارد.

ازآنجایی‌که اکثر معامله‌گران توانایی توسعه یک استراتژی معاملاتی برنده را ندارند، آنها در ابتدا نیاز دارند برای یادگیری بسیاری از مهارت‌های موردنیاز، برای تبدیل‌شدن به یک سرمایه‌گذار موفق، تلاش ‌کنند.

پس آیا معامله‌گران آماتور باید ناامید باشند؟ آیا آنها به حال خود رها شده‌اند و در مورد قیمت‌ها فقط گمانه‌زنی می‌کنند و فراز و نشیب‌های شدید صنعت کریپتوکارنسی را درک نمی‌کنند؟

خوشبختانه، ابزارهایی وجود دارد که به چنین معامله‌گرانی کمک می‌کند تا پتانسیل‌های صنعت ارزهای دیجیتال را کشف کنند و با دنبال‌کردن معامله‌گران خبره، معاملات بیش از حد پیچیده ارزهای دیجیتال را ساده‌تر انجام دهند.

این مقاله به این موضوع می‌پردازد که کپی‌تریدینگ (Copy Trading) در حوزه ارزهای دیجیتال چیست، چگونه کار می‌کند و مزایا و معایب آن را بررسی می‌کند.

همچنین در مورد این صحبت می‌شود که چگونه رویکردی کلی برای کپی‌تریدینگ می‌تواند نقش کلیدی در تکامل معامله‌گران بازی کند.

کپی‌تریدینگ چیست؟

کپی‌تریدینگ یک استراتژی خودکار است که به فرد امکان می‌دهد روش‌های معاملاتی یک معامله‌گر باتجربه را کپی کند. این به فرد امکان می‌دهد تا بدون صرف زمان زیادی برای تحقیق یا کسب مهارت در معاملات کریپتو، دارایی‌های دیجیتال را بخرد و بفروشد تا سود کسب کند.

اساساً، کپی‌تریدینگ ارزهای دیجیتال راهی برای شناسایی معامله‌گران ماهر و اجرای مجدد حرکات آنها به معنای واقعی کلمه است.

یک معامله‌گر نیازی به‌صرف زمان برای انتخاب روندهای بازار یا یادگیری روش‌های پیچیده معاملاتی ندارد. در عوض، این نرم‌افزار فقط کاری را که معامله‌گر خبره انجام می‌دهد تقلید می‌کند.

این ابزار نه‌تنها به معامله‌گران آماتور کمک می‌کند تا از تخصص سایر معامله‌گران استفاده کنند، بلکه به آنها کمک می‌کند تا مهارت تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری هوشمند را بیاموزند.

از طرف دیگر، می‌توان به گروه‌های معاملاتی فیس‌بوک یا رابین‌هود ملحق شد تا در مورد استراتژی معاملات ارزهای دیجیتال با مسئولیت خود مشاوره دریافت کند، زیرا باتوجه‌به نوسانات بازار، هیچ چیز مطمئنی در صنعت کریپتو نیست.

این عمل معاملات اجتماعی ارزهای دیجیتال (Cryptocurrency Social Trading) نامیده می‌شود.

در این پلتفرم‌ها، معامله‌گران باتجربه پیشنهاد می‌کنند که کدام دارایی‌های کریپتو را بخرند یا بفروشند. بااین‌حال، این فرایند دستی است و این احتمال وجود دارد که معامله‌گران نتوانند آن را بدون اشتباه اجرا کنند، بنابراین احتمال موفقیت کاهش می‌یابد.

کپی‌تریدینگ چگونه کار می‌کند؟

انتخاب یک معامله‌گر ماهر و نرم‌افزار مناسب دو نکته ضروری برای موفقیت در کپی‌تریدینگ است. در ادامه نکاتی در مورد نحوه شروع کپی‌تریدینگ ارزهای دیجیتال ذکر می‌شود:

  • معامله‌گر مناسب را انتخاب کنید

زمانی که شخصی تصمیم می‌گیرد از کپی‌تریدینگ کریپتو استفاده کند، اولین قدم شناسایی معامله‌گر مناسب است.

کارایی کپی‌تریدینگ همواره به سطح مهارت معامله‌گری که دنبال می‌کند وابسته است. آنها باید به‌دقت در مورد معامله‌گران موجود تحقیق کنند و سطح مهارت آنها را در برابر پارامترهای خاصی مانند سودآوری معاملات، کل مقدار سرمایه‌ای که مدیریت می‌کنند، سطح ریسک و تعداد دنبال‌کنندگان و سایر موارد را تجزیه‌وتحلیل کنند.

آرایه پارامترهایی که فرد در نهایت انتخاب می‌کند به ترجیحات خود بستگی دارد. سرمایه‌گذاران آماتور ارزهای دیجیتال باید به‌دقت مشخص کنند که چه چیزی برای آنها برای تصمیم‌گیری در مورد استراتژی معاملات کریپتو مهم است.

کپی‌تریدینگ در بازار ارزهای دیجیتال چیست و چگونه کار می‌کند؟

ممکن است کسی بپرسد که چگونه می‌توان بینشی در مورد عملکرد معامله‌گران مختلف به دست آورد. اولین قدم این است که تمام اطلاعات موردنیاز را در نرم‌افزارهای ساده کپی‌تریدینگ پیدا کنید؛ زیرا معامله‌گران باکمال‌میل رضایت دارند که به معامله‌گران عضو، دسترسی به حرکات معاملاتی خود را بدهند.

می‌توان سوابق معامله‌گران موردنظر را در داشبورد بررسی کرد و موردی را انتخاب کرد که با پارامترهای انتخابی آنها مطابقت دارد.

به خود معامله‌گران اصلی، برای اجازه کپی‌کردن معاملاتشان، کارمزد کمی پرداخت می‌شود. کارمزد معمولاً حدود ۷ درصد سود حاصل شده است؛ بنابراین، این سیستم به نفع معامله‌گران خبره و همچنین کسانی که آنها را دنبال می‌کنند، کار می‌کند.

  • نرم‌افزار را راه‌اندازی کنید

انتخاب نرم‌افزار مناسب به‌اندازه انتخاب معامله‌گر اهمیت دارد. تنظیم کردن نرم‌افزار اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد، اما بعداً به دلیل خودکار شدن فرایند، یک عملکرد روان دارد. معمولاً می‌توان این نرم‌افزار را طوری تنظیم کرد که همان مقدار یا درصدی را که معامله‌گر کپی می‌کند، سرمایه‌گذاری کند.

حتی پس از راه‌اندازی نرم‌افزار، یک معامله‌گر می‌تواند هر زمان که بخواهد معامله‌گر خود را تغییر دهد. آن‌ها می‌توانند هر معامله‌ای را که نرم‌افزار انجام می‌دهد متوقف کنند یا می‌توانند به‌تنهایی درباره بستن یک پوزیشن بدون اقدام معامله‌گر اصلی تصمیم بگیرند.

سرمایه‌گذاران رمزارز همچنین می‌توانند بیش از یک معامله‌گر اصلی را برای تنوع بخشیدن به سبد خود انتخاب کنند. بااین‌حال، باید مقدار بودجه‌ای را که می‌خواهند به هر کدام اختصاص دهند، مشخص کرد.

  • بیدار باش

الگوریتم‌های پلتفرم‌های معاملاتی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به طور خودکار معاملات سرمایه‌گذاران اصلی را کپی کنند.

بااین‌حال، یک نفر کاملا معاملات را کنترل می‌کند و می‌تواند نرم‌افزار را در هر زمان متوقف کند. معامله‌گران می‌توانند این کار را کاملاً به نرم‌افزار بسپارند یا خودشان انتخاب پرتفوی همتایان خود را تماشا کنند و بر اساس اهداف سرمایه‌گذاری خود اقدامات معاملاتی انجام دهند.

آیا کپی‌کردن معاملات ارزهای دیجیتال قانونی است؟

نهادهای نظارتی مانند اداره رفتار مالی (FCA)، یک نهاد نظارتی مالی در بریتانیا، و سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA)، تنظیم‌کننده و ناظر بازارهای مالی اتحادیه اروپا، کپی‌تریدینگ را به رسمیت شناخته‌اند.

مقررات زیادی برای کپی‌تریدینگ تنظیم شده است، بنابراین اگر از یک سرویس مجاز استفاده می‌کنید، می‌توانید کپی‌تریدینگ را به‌عنوان یک روش معاملاتی قانونی در نظر بگیرید.

خطرات کپی‌تریدینگ ارزهای دیجیتال

تا حد زیادی، کارایی فرایند معاملات ارزهای دیجیتال به انتخاب پلتفرم و تخصص معامله‌گر اصلی بستگی دارد. یک حرکت اشتباه می‌تواند کل معامله را وارد ضرر کند. مهم است که هر تصمیمی را پس از بررسی لازم اتخاذ کنید.

پلتفرم‌های کپی‌تریدینگ کریپتو بسیار زیادی وجود دارد که انتخاب مناسب – برای یک معامله‌گر آماتور که دانش کمی در مورد آن دارد – را بسیار سخت می‌کند.

معامله‌گری که نمی‌تواند یک تصمیم خوب اتخاذ کند ممکن است صدها یا هزاران دلار را از دست بدهد. معامله‌گران باتجربه ویژگی‌های پلتفرم‌های مختلف را مقایسه می‌کنند و قبل از تصمیم‌گیری، بررسی‌های خود را مرور می‌کنند.

هنگامی که به دنبال یک معامله‌گر هستید، انتخاب یک معامله‌گر در عصر رسانه‌های اجتماعی چالش‌برانگیز است. سیل اطلاعات از انواع منابع، قابل‌اعتماد و غیرقابل‌اعتماد، کار را سخت می‌کند. مهم است که در هنگام انتخاب یک معامله‌گر به‌جای بررسی مشخصات یک فرد، تحقیقات کافی انجام دهید.

همه نرم‌افزارها، صرف‌نظر از اینکه چقدر خوب توسعه یافته باشند، ممکن است در هر زمانی دچار مشکل شوند و نتایج غیرمنتظره‌ای را ارائه دهند. یک معامله‌گر باید روند معاملات ارزهای دیجیتال را زیر نظر داشته باشد و در صورت احساس ضرر مداوم از پوزیشن خود خارج شود.

معامله‌گری یک شغل تمام‌وقت است که از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌خواهد که تمام روز را صرف مطالعه نمودارها، به‌روزرسانی خود در مورد آخرین پیشرفت‌ها و آزمایش سناریوهای مختلف برای تعیین زمان خریدوفروش ارز دیجیتال کنند.

درحالی‌که کپی‌تریدینگ به یک معامله‌گر اجازه می‌دهد تا اقدامات معامله‌گران اصلی را مشاهده کند، آنها نمی‌توانند کارهای پشت‌صحنه را ببینند که آنها را به انجام این حرکت‌ها سوق داده است.

دیدگاه کل‌نگر و بلندمدت از کپی‌تریدینگ ارزهای دیجیتال

فاکتورگیری در تمام جنبه‌های کپی‌تریدینگ ارزهای دیجیتال قبل از سرمایه‌گذاری مهم است. در هسته خود، فرایند کپی‌تریدینگ ارزهای دیجیتال در مورد استفاده از تخصص یک معامله‌گر موفق قبلی است، که عملاً زمانی را که معمولاً برای توسعه مهارت‌های معاملاتی در همان سطح نیاز داشت، نفی می‌کند.

اگر کسی بتواند یک پلتفرم مناسب معاملات و معامله‌گر مناسب را برای کپی انتخاب کند، ممکن است به یک رویکرد معاملاتی بلندمدت سودآور تبدیل شود. برای معامله‌گران تازه‌کار، یادگیری نحوه خریدوفروش ارز دیجیتال می‌تواند گیج‌کننده باشد.

هنگام این کار، آنها می‌توانند عملکرد یک معامله‌گر باتجربه را در لحظه ببینند و به آنها کمک می‌کند تا تفاوت‌های ظریف را درک کنند. آنها می‌توانند یاد بگیرند، نمودارهای معاملاتی را بخوانند و توانایی پاسخگویی به شرایط متغیر بازار را به دست آورند.

کپی‌تریدینگ می‌تواند اولین گام برای تبدیل‌شدن به یک سرمایه‌گذار ماهر در بازار ارزهای دیجیتال باشد. نظارت منظم بر اقدامات معامله‌گران اصلی با پشتوانه یادگیری در پشت‌صحنه ممکن است به معامله‌گران آماتور کمک کند تا مهارت‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال خود را تقویت کنند و به‌عنوان معامله‌گران خبره تکامل یابند.

منبع:‌ Cointelegraph

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.