اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

جهان به سرعت در حال گذار به قلمرو نوآورانه وب 3 است. از آنجایی که این دگردیسی با شتاب زیادی به حرکت خود ادامه می‌دهد، ضرورتِ داشتن هویت‌های غیرمتمرکز نیز افزایش می‌یابد که به کاربران اجازه می‌دهد در پلتفرم‌های مختلف وب 3 فعالیت کنند.

با استفاده از فناوری بلاکچین، چنین هویت‌هایی به دلیل ماهیت حریم خصوصی، ایمن و شفاف خود محبوب شده‌اند. با افزایش تقاضا، بسیاری از ارائه‌دهندگان خدمات نام دامنه (DNS) به صورت قارچ‌گونه رشد کرده‌اند. به این ترتیب، وقتی چندین هویت دارید، ثبت، جستجو و مدیریت آن‌ها به دلیل ماهیت تفکیک شده بازار این سری خدمات، می‌تواند دردسرساز باشد. همچنین خطر نقض داده‌ها با داشتن هویت‌های بیش از حد نیز وجود دارد. SPACE ID به دنبال حل این مسائل با ایجاد یک پلتفرم یک‌مرحله‌ای برای هویت‌های غیرمتمرکز web3 است. بیایید نگاهی عمیق‌تر به این پروژه بیندازیم.

خلاصه مطلب

  • SPACE ID یک راه حل یک‌مرحله‌ای برای کاربران وب 3 جهت مدیریت هویت دیجیتال خود است.
  • SPACE ID 2.0 شامل ویژگی‌های جدیدی مانند سرویس نام چند زنجیره‌ای و Web3 Name SDK است.
  • توکن ID یک توکن حاکمیتی است که می‌تواند برای استیک کردن و پرداخت در شبکه SPACE ID استفاده شود.

پروژه SPACE ID چیست؟

SPACE ID (ID) یک شبکه خدمات نام (Name Service) است که یک پلتفرم هویت یک‌مرحله‌ای را برای ثبت، معامله، کشف و مدیریت دامنه‌های وب 3 ارائه می دهد. SPACE ID که در آوریل 2022 تأسیس شد، قصد دارد به دروازه ای بین هویت دیجیتال شما و دنیای واقعی تبدیل شود.

از طریق مفهومی که توسط سرویس نام اتریوم (ENS) آغاز شده است، استفاده از دامنه وب3 به جایگزینی آدرس‌های رمزنگاری پیچیده با هویتی قابل خواندن برای انسان کمک می‌کند تا تمام تعاملات وب3 شما تسهیل شود.

در زمان راه‌اندازی، SPACE ID با یک سرویس نام bnb. شروع به کار کرد تا به کاربران کمک کند تا با ویژگی‌های مختلف در اکوسیستم زنجیره BNB تعامل داشته باشند. از آن زمان، این پروژه دامنه‌های arb. و eth. را برای کاربران آربیتروم و اتریوم طراحی کرده است که به دنبال مقیاس‌بندی عملیات خود با سرعت و قابلیت اطمینان بیشتر هستند.

علاوه بر نام‌های دامنه چند زنجیره‌ای (Multi-Chain)، SPACE ID همچنین دامنه‌های اجتماعی قابل تنظیم و مدیریت زیر دامنه‌ها را نیز ارائه می‌کند که برای کسب‌وکارهایی با چندین سرویس ضروری هستند.

SPACE ID چگونه کار می‌کند؟

SPACE ID با نسخه 1.0 آغاز به کار کرد که در آگوست 2022 راه‌اندازی شد و به سرعت شتاب گرفت. در فوریه 2023، به SPACE ID 2.0 ارتقا یافت.

این ارتقای انقلابی برای SPACE ID که به عنوان یک راه حل نهایی برای زیرساخت دامنه وب3 ساخته شده است، کارایی وب3 و تجربه کاربر را به سطح بالاتری می‌برد.

پلتفرم یک‌مرحله‌ای دامنه و هویت Web3

SPACE ID یک دامنه وب3 و پلتفرم هویت یک‌مرحله‌ای را ارائه می‌دهد. شما به راحتی می‌توانید جنبه‌های مختلف را با یک دامنه SPACE ID مدیریت کنید که نیاز به استفاده از چندین محصول برای دامنه‌های مختلف را از بین می‌برد.

فعالیت SPACE ID 2.0 بر اساس این چهار است: کشف، ثبت، معامله و مدیریت.

کشف (Discover)

بررسی و نمایی کلی از پروژه SPACE ID (ID): مدیریت تمام هویت‌های دیجیتال شما در یک مکان

با کشف، می‌توانید به راحتی در دامنه‌های web3 جستجو و نام دامنه منحصربه‌فرد خود را ایجاد کنید.

کلمه کلیدی مورد نظر خود را در نوار جستجو وارد کنید، لیستی از دامنه‌های ترجیحی نمایش داده می‌شود. نام دامنه‌ای را انتخاب کنید که بهترین کارایی را برای شما دارد.

ثبت‌نام (Register)

بررسی و نمایی کلی از پروژه SPACE ID (ID): مدیریت تمام هویت‌های دیجیتال شما در یک مکان

پس از ایجاد نام، می‌توانید به راحتی آن را ثبت کنید. SPACE ID از دامنه‌های سطح بالای .eth. ،bnb و .arb در شبکه اصلی فعلی آنها پشتیبانی می‌کند.

فرایند ثبت‌نام زمانی شروع می‌شود که روی نام دامنه انتخابی خود کلیک کنید. یک صفحه پاپ‌آپ با دکمه ثبت در گوشه سمت راست بالا ظاهر می‌شود. روی آن کلیک کنید و به صفحه اطلاعات دامنه هدایت می‌شوید، جایی که می‌توانید اطلاعاتی مانند تعداد سال‌هایی که می‌خواهید دامنه خود را داشته باشید، درخواست کنید. با پرداخت هزینه دامنه خود به ادامه عملیات بپردازید.

معامله (Trade)

بررسی و نمایی کلی از پروژه SPACE ID (ID): مدیریت تمام هویت‌های دیجیتال شما در یک مکان

علاوه بر ثبت‌نام دامنه، می‌توانید دامنه‌های web3 را نیز خریداری و بفروشید. SPACE ID 2.0 کاربران را قادر می‌سازد تا دامنه‌های web3 را در OpenSea، ENS.Vision و Element خریداری کنند. به همین ترتیب، خرید عمده نیز امکان‌پذیر است، اما هر بار فقط از دامنه‌های یک زنجیره.

اگر می‌خواهید دامنه وب 3 خود را بفروشید، می‌توانید آن را با قیمت انتخابی خود لیست کرده و مدت زمان فروش خود را انتخاب کنید. پس از فهرست کردن، حتی می‌توانید آن را ویرایش یا لغو کنید.

مدیریت (Manage)

بررسی و نمایی کلی از پروژه SPACE ID (ID): مدیریت تمام هویت‌های دیجیتال شما در یک مکان

با رفتن به تصویر پروفایل خود در گوشه سمت راست بالای رابط و انتخاب My Domains، می‌توانید به راحتی تمدید، ضبط و مالکیت همه دامنه‌های web3 را در SPACE ID مدیریت کنید. دامنه‌ای را برای دسترسی و مدیریت سوابق خود انتخاب کنید.

سرویس نام چند زنجیره‌ای (Multi-Chain Name Service)

در میان اولویت‌های SPACE ID، پشتیبانی بیشتر از بلاکچین و دامنه‌های سطح بالا (TLD) است. برخلاف SPACE ID 1.0 که تاکید اصلی آن بر سرویس نام .bnb بود، SPACE ID 2.0 به جای آن بر سرویس نام چند زنجیره‌ای تمرکز دارد.

SPACE ID بحث‌های همکاری زیادی را با بلاکچین‌های مختلف پیش می‌برد و انتظار دارد اکوسیستم آن با گذشت زمان شکوفا شود.

Web3 Name SDK & API

هدف SPACE ID ساده کردن خدمات وب 3 از طریق استفاده از یک SDK برای کمک به ساخت DApps است. این باعث صرفه‌جویی در وقت توسعه‌دهندگان می‌شود، زیرا آنها مجبور نیستند با چندین پروتکل کار کنند و درگیر مشکلات ناسازگاری بلاکچین باشند.

این چشم‌انداز با افزودن یک API همه‌کاره بر روی SDK محقق می‌شود و به شرکای فعلی و آینده اجازه می‌دهد تا به طور یکپارچه سرویس‌های web3 خود را با Web3 Name SDK خود یکپارچه کنند.

توکن (ID) SPACE ID چیست؟

ID توکن اصلی اکوسیستم SPACE ID است. به عنوان یک توکن کاربردی، کاربردهای اصلی ID در پلتفرم عبارتند از:

  • حاکمیت: دارندگان توکن ID از طریق رای دادن به پیشنهادهای SPACE ID DAO نقش مهمی در فرایند تصمیم‌گیری در مورد آینده SPACE ID ایفا می‌کنند.
  • استیک کردن: می‌توانید برای بهره‌مندی از تخفیف در کارمزدهای معاملاتی در بازار دامنه NFT SPACE ID یا هنگام ثبت دامنه در شبکه، توکن‌های ID را استیک کنید.
  • پرداخت‌ها: توکن ID برای تسهیل پرداخت‌ها در شبکه SPACE ID و برای یکپارچه‌سازی Web3 Name SDK استفاده می‌شوند.

پیش‌بینی قیمت توکن SPACE ID

از 4 آوریل 2023، قیمت توکن ID در 0.459 دلار ارزش‌گذاری شد که تقریباً 50 درصد کاهش نسبت به بالاترین زمان سقف خود (ATH) در 22 مارس 2023 داشت. در این تاریخ، توکن SPACE ID به بالاترین و پایین‌ترین قیمت خود رسید. به ترتیب 0.915 دلار و 0.389 دلار.

با وجود کاهش قیمت، کارشناسان درباره قیمت آتی توکن SPACE ID خوش‌بین هستند. تحلیلگران قیمت در Digital Coin Price معتقدند که ID می‌تواند در سال 2025 به حداکثر قیمت 1.68 دلار برسد و همچنین می‌تواند تا سال 2030 به 4.89 دلار افزایش یابد.

به گفته Bitnation، قیمت توکن ID می‌تواند در سال 2025 به 1.77 دلار برسد و تا سال 2030 در 4.10 دلار معامله شود.

آیا توکن SPACE ID یک سرمایه‌گذاری خوب است؟

پلتفرم خدمات نام SPACE ID علی‌رغم نوپا بودنش، در حال حاضر صدها هزار دامنه web3 را وارد کرده است. تمرکز آن بر اکوسیستم قوی زنجیره هوشمند BNB در حال حاضر برای بسیاری از کاربران در این پلتفرم یک نقطه عطف مثبت است.

علاوه بر این، با ارتقا به SPACE ID 2.0، کاربران اکنون می‌توانند به خدمات نام چند زنجیره‌ای، از جمله .arb برای بلاکچین آربیتروم دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این، SPACE ID برنامه‌های جذابی دارد، مانند برنامه ریفرال آن برای پاداش دادن به کسانی که دوستان خود را به سرویس دامنه .bnb دعوت می‌کنند. شما همچنین می‌توانید یک کارت هدیه SPACE ID دریافت کنید که یک ان‌اف‌تی BEP-1155 است.

با این حال، به یاد داشته باشید که نظرات ما به عنوان توصیه سرمایه‌گذاری در نظر گرفته نشده است. به دلیل نوسانات شدید بازار کریپتو، همیشه قبل از سرمایه‌گذاری در هر رمزارز، تحقیق خود را انجام دهید.

سخن پایانی

تقاضای فزاینده‌ای برای هویت‌های غیرمتمرکز وجود دارد؛ زیرا جنبش وب 3 با شتاب به جلو حرکت می‌کند. SPACE ID خود را به عنوان یک پلتفرم جامع و کاربرپسند برای هویت‌های وب 3 معرفی کرده است.

ارتقای آن به SPACE ID 2.0 به زیرساخت‌های نوآورانه پلتفرم اضافه و استفاده از سرویس نام چند زنجیره‌ای را در پلتفرم‌های web3 تسهیل می‌کند. با نگاهی به آینده، SPACE ID پیشرفت قابل توجهی داشته است و در موقعیت مناسبی قرار گرفته است تا بر خدمات نام web3 تسلط داشته باشد و به ساده‌سازی زندگی کاربران web3 در سراسر این صنعت کمک کند.

5/5 - (22 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.