اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

شبکه Sei یک بلاکچین لایه ۱ متمرکز بر معاملات مبتنی بر Cosmos است و هدف آن ایجاد زیرساخت نسل بعدی دیفای است. Sei بر حفظ یک محیط مطمئن و امن با توان عملیاتی بالا تمرکز دارد. در نتیجه، Sei نه تنها می‌تواند با DApp‌ها در بلاکچین بومی خود یکپارچه شود، بلکه می‌تواند با استفاده از نقدینگی خود، با کمک اکوسیستم Cosmos بازار ایجاد کند. با توجه به خدماتی که Sei ارائه می‌دهد این امکان ایجاد شده است که صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) نیز از ویژگی دفتر سفارش‌ها (Order Book) بهره‌مند شوند.

مقایسه با سایر بلاکچین‌ها

پروژه سئی (SEI Network) چیست؟ معرفی و نحوه شرکت در ایردراپ احتمالی

زیرساخت اصلی شبکه Sei ، دفتر سفارش‌های متمرکز (CLOB)، توسط تعدادی DEX با دفتر سفارش محدود (Limit) اداره می‌شود. این نشان‌دهنده تغییر به سمت بلوغ اکوسیستم دیفای است. DAppهای شبکه Sei بر روی دفتر سفارش‌های متمرکز (CLOB) ساخته شده است و هر سفارش مربوط به CLOB پس از بسته شدن هر بلاک با یک سفارش مطابقت داده می‌شود. در نتیجه، این رویکرد مشوقی برای برنامه‌های کاربردی برای روی آوردن به این شبکه است.

این شبکه وعده انجام تراکنش‌های سریع در ۶۰۰ میلی‌ثانیه را می‌دهد. این امر Sei را از نظر اجرای سفارش‌ها، هم سطح یا رقیب صرافی‌های متمرکز (CEX) و بهتر از DEXهای فعلی در بازار می‌کند. توان عملیاتی سریع بلاکچین برای مدل موتور تطبیق سفارش‌های آن که جایگزین مدل سنتی معاملات AMM است، حیاتی است.

در بعد امنیتی، Sei بر مکانیسم Tendermint Core consensus تکیه دارد که از اکوسیستم Cosmos حمایت می‌کند. با استفاده از حراج‌های دسته‌ای مکرر، Sei قول می‌دهد که از MEV و front-running جلوگیری کند. این به برنامه‌های Sei اجازه می‌دهد تا از ولیدیتورهای آن استفاده کنند تا تجربه معاملاتی خوشایندی را برای کاربران فراهم کند.

Sei همچنین با چندین پروتکل برای به توسعه فعالیت‌های خود همکاری می‌کند. برای مثال، شراکتی با Axelar، ارائه‌دهنده زیرساخت‌های «کراس چین» اعلام کرد که پل‌سازی، ارتباط با سایر پروتکل‌ها و انتقال سرمایه به/از سایر بلاک‌چین‌ها را بهبود می‌بخشد.

بلاکچین Sei پنج بخش اصلی دارد که از این قرار هستند:

  • موتور تطبیق سفارش بومی (اوراکل بومی)
  • اجماع توربو دوقلو: برای سرعت بخشیدن به تراکنش‌ها که بازده و تاخیر را به پایین‌ترین حد می‌رساند و باعث می‌شود در هر ثانیه تقریباً ۲۲ هزار سفارش پردازش شود – که می‌توان گفت ۶۰۰ میلی‌ثانیه زمان می‌برد تا نهایی شود.
  • معماری تندرمینت (Tendermint) به ارث گرفته شده از اجماع Cosmos
  • استفاده از مکانیزم پارالل یا همان موازی‌سازی برای انجام سریع‌تر تراکنش‌ها
  • دارا بودن Frontrunning Protection

در فاز Atlantic2 نقطه اوج چندین ماه تلاش و تمرکز تیم مهندسی قبل از راه‌اندازی اصلی و همچنین آخرین دوره تست نت Sei را داشتیم.

این شبکه در آپدیت آخر قابلیت اجماع توربو دوقلو را ارتقا داده و امکان پردازش و تشکیل بلاک‌های هوشمند را فراهم کرده است. همچنین موازی‌سازی با استفاده از پارالل و پردازش بلاک خوش‌بینانه داخل بلاکچین مزایای زیادی را برای کاربر به همراه می‌آورد. در کلام ساده‌تر یعنی این امکان پردازش و تشکیل بلاک سریع‌تر شده و تغییر چشمگیری نسبت به vanilla Tendermint دارد.

تیم Sei و سرمایه‌گذاران

شبکه Sei توسط جفری فنگ و جایندرا جوگ تأسیس شد و دارای اعضایی باتجربه کاری از شرکت‌هایی مانند Airbnb و گلدمن ساکس است.

۵ میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری به رهبری Multicoin Capital با مشارکت Coinbase Ventures، Delphi Digital، Hudson River Trading، GSR، Hypersphere، Flow Traders، Kronos Research و بنیان‌گذاران Anchorage، Frax، Yield Guild Games و Tangent جمع‌آوری کرده است.

پروژه سئی (SEI Network) چیست؟ معرفی و نحوه شرکت در ایردراپ احتمالی

علاوه بر این، Sei اخیراً یک صندوق اکوسیستم و نقدینگی ۵۰ میلیون دلاری را برای معرفی نقدینگی و ایجاد انگیزه برای dApps با مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، سازندگان بازار و صرافی‌هایی مانند Multicoin Capital، Delphi Digital، Hudson River Trading، GSR، Flow Traders، MEXC اعلام کرد.

ایردراپ احتمالی

دور بعدی تست بعدی Sei به نام «گنجینه گم شده سئی» نام‌گذاری شده است.

پروژه سئی (SEI Network) چیست؟ معرفی و نحوه شرکت در ایردراپ احتمالی

این دوره شامل دو مرحله است:

  • انجام فعالیت‌هایی برای به دست آوردن NFT
  • فرستادن NFT برای دیگر کاربران و درخواست برای دریافت NFT از دیگران که در سرور دیسکورد انجام می‌شود

هدف این دوره تست نت ایجاد مشارکت و دوستی میان کامیونیتی است که افراد با ارسال هدیه برای یکدیگر روابط خود را گسترش دهند.

در ابتدا اعلام شد که این فاز از 15 تا ۲۵ مارس ادامه دارد که در روز گذشته ۳ روز دیگر تمدید شد. در این فاز کاربر می تواند بعد از انجام ۲۵ تراکنش روی شبکه تست نت اتلانتیک۲، nft های گنجینه را برای دوستان خود بفرستد. برای شرکت در این فعالیت باید وارد سایت شده و کیف پول Leap را به آن وصل کنید. پس از درخواست توکن های تستی از Faucet (که اغلب با تاخیر همراه است و بهتر است از افراد فعال در دیسکورد پروژه یا دوستان خود درخواست کنید) می توانید عملیات استیک کردن را شروع کنید. در این مرحله شما به انجام حداقل ۲۵ تراکنش نیاز دارید تا واجد شرایط شوید. هر تراکنش بر روی بلاکچین یک فعالیت محسوب می شود، پس در نظر داشته باشید که گرفتن فاست، ارسال به کیف های دیگر، تعامل با دوستان در مبالغ کم و همچنین Delegate و Redelegate نیز یک فعالیت محسوب می شود. برای گرفتن فاست می توانید از این آدرس استفاده کنید.

بعد از انجام ۲۵ تراکنش وارد این سایت شوید و هدیه دریافتی را «حتماً» برای دیگران ارسال کنید.

پروژه سئی (SEI Network) چیست؟ معرفی و نحوه شرکت در ایردراپ احتمالی

اگر کسی هم برای شما هدیه فرستاد می‌توانید از قسمت Claim آن را مینت و دریافت کنید و سپس در قسمت Gallery مشاهده کنید.

پروژه سئی (SEI Network) چیست؟ معرفی و نحوه شرکت در ایردراپ احتمالی

در فاز بعدی – بعد از به اتمام رسیدن فاز اول – که تا ۵ آوریل ادامه دارد کاربران اجازه دارند هدایای گنجینه خود را باز کنند و خاص بودن آن‌ها را بررسی کنند. کمیابی این هدایا به این صورت است:

۶۰ درصد معمولی، ۲۵ درصد غیرمعمولی، ۱۰ درصد خاص و ۵ درصد خیلی خاص.

نویسنده: یاشار سلجوقی

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.