اوراق قرضه خزانه‌داری یک اوراق بدهی با حمایت دولت است که توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده منتشر می‌شود. انواع مختلفی از اوراق بهادار – اسکناس، اوراق قرضه و موارد دیگر – در این دسته قرار می‌گیرند.

بسته به نوع اوراق‌قرضه‌ای که خریداری می‌کنید، سررسید از چهار هفته تا ۳۰ سال متغیر است و ممکن است سود به طور منظم یا در سررسید پرداخت شود. اوراق قرضه خزانه‌داری همگی نسبتا امن هستند، اما سود بالایی به همراه ندارند. اما آن‌ها پول شما را ایمن نگه می‌دارند و درعین‌حال شما را از تورم حفظ می‌کنند.

وقتی یک اوراق بهادار خزانه‌داری می‌خرید، اساساً به دولت پول قرض می‌دهید که قول می‌دهد در یک تاریخ معین به شما بازپرداخت کند.

طیف گسترده‌ای از سررسیدهای موجود به شما امکان می‌دهد نوع اوراق بهاداری را انتخاب کنید که با اهداف سرمایه‌گذاری شما همسو باشد. پس از خرید یک اوراق بهادار خزانه‌داری، باید حداقل 45 روز آن را نگه دارید، اما پس از آن می‌توانید آن را در هر زمانی بازخرید کنید.

البته سرمایه‌گذاران حداکثر بازده را با انتظار تا سررسید دریافت می‌کنند. سرمایه‌گذاران در زمانی که اوراق بهادار را نگهداری می‌کنند، به‌صورت دوره‌ای (مانند هر شش ماه) یا پس از بازخرید، سود دریافت می‌کنند. سودی که در اوراق خزانه به دست می‌آورید مشمول مالیات‌بردرآمد فدرال است.

افزایش ارزش اصلی نیز ممکن است مشمول مالیات باشد. اما مالیات‌بردرآمد ایالتی یا محلی پرداخت نخواهید کرد.

مزایا و معایب اوراق قرضه خزانه

اوراق خزانه دارای مزایا و معایبی است، بنابراین قبل از سرمایه‌گذاری به این نکات توجه کنید:

مزایا

  • کیفیت اعتبار: اوراق بهادار خزانه‌داری توسط دولت ایالات متحده حمایت می‌شود، بنابراین به‌طورکلی به‌عنوان بالاترین کیفیت اعتباری در نظر گرفته می‌شوند.
  • مزایای مالیاتی: سودی که به دست می‌آورید مشمول مالیات‌بردرآمد فدرال است؛ اما مالیات‌بردرآمد ایالتی یا محلی نیست. بااین‌حال، ممکن است مجبور شوید برای سود اصلی مالیات بپردازید.
  • نقدینگی: سرمایه‌گذاران می‌توانند اوراق بهادار خزانه‌داری را هم در حراج‌های برنامه‌ریزی‌شده منظم و هم در بازار ثانویه خریداری و بفروشند.
  • انتخاب: سرمایه‌گذاران بسته به نیاز خود می‌توانند اوراق بهادار خزانه‌داری را در ساختارهای مختلف با سررسید بین چهار هفته تا ۳۰ سال خریداری کنند.

معایب

  • بازدهی کمتر: معمولاً در مقایسه با سایر اوراق بهادار پرریسک‌تر، سود کمتری از اوراق خزانه دریافت خواهید کرد.
  • ملاحظات مالیاتی: اگر اوراق قرضه را با تخفیف خریداری کنید و آن را تا سررسید نگه دارید یا آن را با سود بفروشید، آن سود اصلی مشمول مالیات فدرال و ایالتی خواهد بود.
  • خطرات نرخ بهره: مانند همه اوراق قرضه، اوراق خزانه‌داری در نتیجه تغییرات در نرخ‌های بهره بازار در معرض نوسانات قیمت هستند.
  • ریسک تورم: سود به‌دست‌آمده از اوراق بهادار خزانه‌داری ممکن است با تورم همگام نباشد (به‌استثنای اوراق بهادار محافظت شده از تورم خزانه‌داری یا TIPS).

بازده اوراق قرضه

بازده اوراق قرضه نمایشی عددی از بازده مورد انتظار یک اوراق قرضه خاص است. انواع مختلفی از بازده اوراق قرضه وجود دارد که هرکدام محاسبات و موارد استفاده منحصربه‌فرد خود را دارند.

به‌طورکلی، سرمایه‌گذاران برای تعیین اینکه آیا اوراق قرضه سرمایه‌گذاری خوبی است یا خیر – به‌ویژه در مقایسه با سایر اوراق، از بازده استفاده می‌کنند. بازده اوراق قرضه نیز می‌تواند برای ارزیابی ریسک استفاده شود.

بازده فعلی بازتاب بهره‌ای است که اوراق در بازار فعلی به دست می‌آورد؛ بنابراین، در مثال بالا، اگر قیمت اوراق قرضه خریداری شده به ۱۱۰ دلار افزایش یابد، بازده فعلی به ۴.۵٪ کاهش می‌یابد. شما بازده فعلی را با تقسیم سود سالانه بر قیمت فعلی بازار اوراق قرضه (۵ دلار / ۱۱۰ دلار در این مورد) محاسبه می‌کنید.

بازده به‌شدت به نرخ بهره وابسته است. ازآنجایی‌که قیمت اوراق قرضه نیز در محاسبه بازدهی نقش دارد، نرخ‌های بهره نیز تأثیر مشابهی بر آنها دارند. اگر نرخ بهره افزایش یابد، قیمت اوراق قرضه کاهش می‌یابد که بازدهی بالاتری را به همراه دارد. اگر نرخ بهره کاهش یابد، قیمت اوراق افزایش می‌یابد و بازده کاهش می‌یابد. به طور خلاصه: نرخ بهره و بازده اوراق قرضه در یک‌جهت حرکت می‌کنند.

به گفته رابرت آر. جانسون، استاد امور مالی در دانشگاه کریتون، بازده تا سررسید یکی از پرمصرف‌ترین بازده‌ها است. او می‌گوید: «این نرخ بازده سالانه‌ای است که سرمایه‌گذار اگر اوراق قرضه را به قیمت امروز بخرد و آن را تا سررسید نگه دارد، به دست می‌آورد».

4.4/5 - (13 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.