بر اساس داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط یک تحلیلگر آن‌چین، سقوط بیتکوین به ۲۱۰۰۰ دلار بیشتر ناشی از فروش سرمایه‌گذاران نهادی در مقیاسی به بزرگی 3AC بود.

در همین حال او گفت که این فروش با جریان خالص منفی یا NETFLOW نیز همراه بود که ممکن است نشان دهد که اکثر فعالان بازار وارد فاز انباشت شده‌اند و فعالانه بیتکوین‌های ارزان‌قیمت را برای ذخیره در کیف پول سرد خود در یک طول دوره خریداری می‌کنند.

در ابتدای تابستان امسال شاهد ورودی به صرافی‌های متمرکز نبودیم، زیرا معامله‌گران عمدتاً نقدینگی بیشتری برای تامین مالی پوزیشن‌های شورت خود فراهم می‌کردند درحالی‌که فعالانه هیچ کوینی را در کف مطلق خود خریداری نمی‌کردند.

صرف‌نظر از اینکه بیتکوین بیشتری نسبت به ورودی، از صرافی خارج می‌شود، حرکت فعلی به ۲۱۰۰۰ دلار نمودی از مشکلات پیرامون بازار ارزهای دیجیتال است که ناشی از شرایط کلان اقتصادی منفی برای دارایی‌های ریسکی مانند بیتکوین یا اتریوم است.

متأسفانه، هنوز مشخص نیست که آیا روند خرسی ادامه خواهد داشت یا خیر، زیرا هیچ سیگنالی وجود ندارد که نشان دهد بیتکوین به پایین‌ترین سطح خود رسیده است. افزایش دلار آمریکا در برابر ارزهای خارجی یکی از منابع اصلی فشار بر بازار دارایی دیجیتال است.

با جهش موفقیت‌آمیز از میانگین متحرک ۵۰ روزه، DXY پس از اصلاحات کوتاه‌مدت که باعث افزایش سهام و بازارهای دارایی دیجیتال شد، به بالاترین حد خود رسید. باتوجه‌به همبستگی معکوس بین دارایی‌ها، مشخص می‌شود که با افزایش این شاخص، بهبودی گسترده در بازار ارزهای دیجیتال بعید است اتفاق بیفتد.

همان‌طور که خود ویلی وو پیشنهاد کرد، بازار کریپتو ممکن است وارد یک فاز تثبیت طولانی‌مدت شود، مانند آنچه در سال ۲۰۱۸ دیدیم.

Willy Woo

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.