شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی بایننس
نقض قوانین فدرال برای درآمدی میلیون دلاری بایننس
نهنگ‌های خفته بیتفینکس ۱۲ هزار بیتکوین از پوزیشن‌های خود خارج کردند

هفته آینده تعطیلات کوتاهی خواهد بود و بازارهای ایالات متحده در روز دوشنبه تعطیل هستند. بااین‌حال، هفته شلوغی برای گزارش‌های درآمد خواهد بود – با گزارش‌های بیشتری از سوی بانک‌های بزرگ و شرکت‌های بخش مالی، از جمله مورگان استنلی، گلدمن ساکس، چارلز شواب، بانک PNC و خدمات مالی Discover و غیره.

همچنین United Airlines ،American Airlines ،Procter & Gamble و Netflix درآمد را گزارش خواهند کرد.

روز چهارشنبه، اداره سرشماری ایالات متحده در مورد خرده‌فروشی ماه دسامبر گزارش می‌دهد، درحالی‌که اداره آمار کار (BLS) آخرین شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) را منتشر خواهد کرد. همچنین می‌توانیم منتظر به‌روزرسانی‌هایی در بازار مسکن، از جمله مجوزهای ساخت و فروش خانه‌های موجود باشیم.

چه چیزی در هفته آینده در بازارها انتظار می‌رود؟

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا هشدار داد که ایالات متحده ممکن است در هفته آینده به سقف بدهی قانونی خود برسد و از رهبران کنگره خواست که سقف بدهی را افزایش یا تعلیق کنند.

قانون‌گذاران فدرال پیش از این محدودیت بدهی فدرال را در دسامبر سال 2021 به 31.4 تریلیون دلار افزایش دادند.

یلن متعهد شده است که هر کاری را که لازم است برای جلوگیری از نکول بدهی‌های دولتی انجام دهد و اظهار داشت که وزارت خزانه‌داری «تدابیر فوق‌العاده‌ای را برای جلوگیری از عدم پرداخت تعهدات بدهی ایالات متحده آغاز خواهد کرد.»

تقویم رویدادها

چه چیزی در هفته آینده در بازارها انتظار می‌رود؟ رویدادهای هفته را بررسی می‌کنیم.

دوشنبه 16 ژانویه

 • بازارهای ایالات متحده تعطیل است.
 • United Microelectronics Corp. (UMC) درآمد را گزارش می‌کند.

سه‌شنبه 17 ژانویه

 • مورگان استنلی (MS)، گلدمن ساکس (CFG) و خطوط هوایی متحده (SBNY) درآمد را گزارش می‌دهند.
 • شاخص تولید NY Empire State (ژانویه)

چهارشنبه 18 ژانویه

 • خرده‌فروشی ایالات متحده (دسامبر)
 • شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) تورم (دسامبر)
 • تولید صنعتی (دسامبر)
 • موجودی‌های تجاری (نوامبر)
 • شاخص بازار مسکن NAHB (ژانویه)

پنجشنبه 19 ژانویه

 • Procter & Gamble (PG) ،Netflix (NFLX) و American Airlines (AAL) درآمد را گزارش می‌کنند.
 • مجوزهای ساختمانی (دسامبر)
 • شروع مسکن (دسامبر)
 • شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا (ژانویه)

جمعه 20 ژانویه

 • داده‌های فروش خانه‌های موجود (دسامبر)

فصل سود ادامه دارد

فصل اعلام سود در هفته آینده با گزارش‌هایی از سوی بانک‌های بزرگ و شرکت‌های بخش مالی ادامه می‌یابد.

مورگان استنلی و گلدمن ساکس روز سه‌شنبه گزارش خواهند داد و چارلز شواب، بانک PNC، خدمات مالی Discover و سایرین در اواخر هفته گزارش خواهند داد. ما همچنین نتایج سه‌ماهه چهارم را از Netflix و Procter & Gamble و همچنین United و American Airlines دریافت خواهیم کرد.

پیش‌بینی می‌شود که مورگان استنلی سود هر سهم سه‌ماهه چهارم (EPS) را 1.25 دلار اعلام کند که نشان‌دهنده کاهش 40 درصدی نسبت به سال قبل است. درآمد 12.17 میلیارد دلار پیش‌بینی شده است که 16.2 درصد نسبت به سه‌ماهه چهارم سال 2021 کاهش داشته است.

گلدمن ساکس که هفته گذشته اعلام کرد 3200 شغل را کاهش می‌دهد، پیش‌بینی می‌شود EPS 5.25 دلاری داشته باشد که نسبت به 10.81 دلار در سال گذشته کاهش یافته است.

خرده‌فروشی دسامبر

روز چهارشنبه، اداره سرشماری ایالات متحده در مورد خرده‌فروشی‌های ماه دسامبر گزارش می‌دهد و به‌روزرسانی کلیدی در مورد هزینه‌های مصرف‌کننده در طول فصل تعطیلات ارائه می‌دهد.

پیش‌بینی می‌شود که خرده‌فروشی در ماه گذشته 0.5 درصد کاهش داشته باشد و پس از کاهش 0.6 درصدی در ماه نوامبر، به روند کاهشی ادامه دهد.

با وجود رکوردشکنی فروش آنلاین در اوایل فصل خرید تعطیلات، پیش‌بینی می‌شود که فروش در ماه گذشته عملکرد ضعیفی داشته باشد؛ زیرا ترکیبی از تورم بالا، افزایش نرخ‌های بهره و کاهش پس‌انداز خانوارها از اوایل همه‌گیری کرونا بر هزینه‌ها تأثیر گذاشته است.

شاخص قیمت تولیدکننده (PPI)

همچنین در روز چهارشنبه، اداره آمار کار (BLS) شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) را برای ماه دسامبر منتشر خواهد کرد که تورم را از دیدگاه تولیدکنندگان کالا و عمده‌فروشان ردیابی می‌کند.

تورم تولیدکننده احتمالاً در ماه دسامبر، به دنبال افزایش 0.3 درصدی در هر یک از سه ماه قبل، ثابت مانده است. به طور سالانه، رشد قیمت احتمالاً به 7 درصد کاهش یافته است – از 7.4 درصد در نوامبر و در مقایسه با اوج 11.7 درصد در مارس سال گذشته.

قیمت‌های اصلی (Core)، که هزینه‌های مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کنند، احتمالاً 0.1 درصد افزایش یافت و انتظار می‌رود رشد قیمت سالانه برای اولین‌بار از ژوئن 2021 به زیر 6 درصد برسد.

منبع: Investopedia

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.