شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی بایننس
نقض قوانین فدرال برای درآمدی میلیون دلاری بایننس
نهنگ‌های خفته بیتفینکس ۱۲ هزار بیتکوین از پوزیشن‌های خود خارج کردند

اول – امید به یک توافق حداقلی در برداشتن تحریم‌ها، به حداقل رسیده است. موضوع اعتراضات ایران، موضوع حضور پهپاد‌های ایران در اوکراین و ادامه موضوع پادمان در آژانس، توافق را در شرایط فعلی ناممکن کرده است.

دوم – انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در هفته آینده و احتمال پیروزی جمهوری‌خواه‌ها در این انتخابات و به دنبال آن پیروزی جمهوری‌خواه‌ها در انتخابات ۲۰۲۴ و احتمالاً افزایش تنش

سوم – خطر فعال‌شدن مکانیزم ماشه یا اسنپ بک در برجام و برگشتن اتوماتیک تحریم‌های شورای امنیت

چهارم – افزایش سطح ریسک سیاسی داخلی ناشی از اعتراضات و حرکت مردم به حفظ دارایی از طریق دارایی‌های رزرو همانند طلا و ارز.

پنجم – کسری بودجه دولت بر خلاف همه ادعاها بالاست. رشد ۳۱ درصدی پایه پولی گواه این ادعا است و دولت در کوتاه‌مدت از سود تسعیر ارز امکان جبران بخشی از کسری را دارد.

ششم – سرعت رشد نقدینگی همچنان حدود ۳۸ درصد است و تقریباً ۱۳ درصد از میانگین رشد نقدینگی در چهل سال گذشته جمهوری اسلامی بالاتر است و این فنر ارزی را فشرده‌تر می‌کند .

هفتمتورم همچنان در محدوده ۵۰ درصد است و تقریباً ۲۸ درصد از میانگین تورم در چهل‌ساله گذشته جمهوری اسلامی بالاتر است و این فنر ارزی را فشرده‌تر می‌کند.

هشتم – ادامه رکود تقاضا و کاهش قدرت خرید منجر به حرکت منابع از تولید به دارایی شده است.

نهم – افزایش نرخ بهره آمریکا و شاخص دلار در بازارهای جهانی سبب کاهش قیمت بسیاری از کامودیتی‌ها و کاهش ارزش محصولات پتروشیمی شده و ورودی ارزی کشور محدود شده است.

دهم – ادامه محدودیت منابع نقدی ارزی در کشور و عدم امکان جابه‌جایی منابع به دلیل محدودیت و تحریم‌های پولی و بانکی، قابلیت دخالت بانک مرکزی حتی به‌صورت کوتاه‌مدت و با ارز پاشی را محدود کرده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.