اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

اول – امید به یک توافق حداقلی در برداشتن تحریم‌ها، به حداقل رسیده است. موضوع اعتراضات ایران، موضوع حضور پهپاد‌های ایران در اوکراین و ادامه موضوع پادمان در آژانس، توافق را در شرایط فعلی ناممکن کرده است.

دوم – انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در هفته آینده و احتمال پیروزی جمهوری‌خواه‌ها در این انتخابات و به دنبال آن پیروزی جمهوری‌خواه‌ها در انتخابات ۲۰۲۴ و احتمالاً افزایش تنش

سوم – خطر فعال‌شدن مکانیزم ماشه یا اسنپ بک در برجام و برگشتن اتوماتیک تحریم‌های شورای امنیت

چهارم – افزایش سطح ریسک سیاسی داخلی ناشی از اعتراضات و حرکت مردم به حفظ دارایی از طریق دارایی‌های رزرو همانند طلا و ارز.

پنجم – کسری بودجه دولت بر خلاف همه ادعاها بالاست. رشد ۳۱ درصدی پایه پولی گواه این ادعا است و دولت در کوتاه‌مدت از سود تسعیر ارز امکان جبران بخشی از کسری را دارد.

ششم – سرعت رشد نقدینگی همچنان حدود ۳۸ درصد است و تقریباً ۱۳ درصد از میانگین رشد نقدینگی در چهل سال گذشته جمهوری اسلامی بالاتر است و این فنر ارزی را فشرده‌تر می‌کند .

هفتمتورم همچنان در محدوده ۵۰ درصد است و تقریباً ۲۸ درصد از میانگین تورم در چهل‌ساله گذشته جمهوری اسلامی بالاتر است و این فنر ارزی را فشرده‌تر می‌کند.

هشتم – ادامه رکود تقاضا و کاهش قدرت خرید منجر به حرکت منابع از تولید به دارایی شده است.

نهم – افزایش نرخ بهره آمریکا و شاخص دلار در بازارهای جهانی سبب کاهش قیمت بسیاری از کامودیتی‌ها و کاهش ارزش محصولات پتروشیمی شده و ورودی ارزی کشور محدود شده است.

دهم – ادامه محدودیت منابع نقدی ارزی در کشور و عدم امکان جابه‌جایی منابع به دلیل محدودیت و تحریم‌های پولی و بانکی، قابلیت دخالت بانک مرکزی حتی به‌صورت کوتاه‌مدت و با ارز پاشی را محدود کرده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.