اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

از یک سو، دوستداران ماینینگ جدیدی مانند قزاقستان ظهور کرده‌اند. از سوی دیگر، ماینرها در ایالات متحده ظرفیت خود را برای پاسخگویی به تقاضا افزایش داده‌اند. با این حال، همه چیز به سرعت در حال تغییر است و ایالات متحده ممکن است نتواند پیشروی خود را حفظ کند.

به گفته BitRiver، یک شرکت فناوری روسی که از تاسیسات استخراج ارز دیجیتال با نیروی برق آبی بهره می‌برد، ظرفیت استخراج روسیه در ژانویه تا مارس 2023 به 1 گیگاوات رسید و برای اولین بار در جایگاه دوم قرار گرفت.

آیا روسیه به عنوان بزرگ‌ترین استخراج‌کننده بیتکوین از آمریکا پیشی می‌گیرد؟

در نظرات گزارش شده توسط کومرسانت، مدیرعامل Bitriver گفت که صعود روسیه در این رتبه‌بندی در حالی رخ می‌دهد که سرعت ماینینگ در ایالات متحده به دلیل افزایش قیمت برق و لغو مشوق‌های مالیاتی کاهش یافته است. وی افزود:

«علاوه بر این، اکثریت قریب به اتفاق تجهیزات توسط ماینرهای آمریکایی به صورت اعتباری خریداری شده است، بنابراین بسیاری از شرکت‌های اهرمی در حال ورشکستگی هستند یا قبلاً ورشکست شده‌اند.»

ماینرهای ایالات متحده با مالیات بالاتری روبرو هستند

به طور کلی، محیط مالیاتی و نظارتی که ماینرهای کریپتویی ایالات متحده در آن قرار دارند اخیراً به طور قابل توجهی تشدید شده است.

به عنوان مثال، در بودجه سال 2023 پرزیدنت بایدن، وزارت خزانه‌داری 30 درصد مالیات غیرمستقیم را پیشنهاد کرده است. این مالیات بر هزینه تامین انرژی تجهیزات استخراج کریپتو اخذ می‌شود. بر اساس این پیشنهادها، شرکت‌های معدنی نیز باید میزان مصرف برق و منابع انرژی خود را گزارش دهند.

کتاب سبز وزارت خزانه‌داری که در ماه مارس منتشر شد، استدلال می‌کند که رشد استخراج دارایی‌های دیجیتال تأثیر منفی زیست‌محیطی دارد. همچنین می‌تواند قیمت انرژی را افزایش دهد. این حرکت به وضوح نشان می‌دهد که این مالیات برای محدود کردن رشد استخراج کریپتو در نظر گرفته شده است. این سند اضافه می‌کند که «مالیات غیرمستقیم بر مصرف برق توسط ماینرهای دارایی دیجیتال می‌تواند فعالیت ماینینگ را همراه با اثرات زیست‌محیطی مرتبط و سایر آسیب‌ها کاهش دهد.»

قانون‌گذاران فدرال به افزایش مالیات به عنوان ابزاری برای مهار این بخش توجه دارند. در حالی که برخی از ایالت‌ها رویکرد مستقیم‌تری را برای توقف استخراج کریپتو اتخاذ کرده‌اند.

شهر Buncombe در کارولینای شمالی قرار است یک مهلت قانونی برای تمام فعالیت‌های ماینینگ اعمال کند. هدف از این کار این است که به دولت محلی زمان بدهد تا سیاست‌های منطقه‌بندی خود را برای تطبیق امکانات استخراج کریپتو بازنویسی کند.

در همین حال، سنای تگزاس لایحه‌ای را ارائه کرده است. این لایحه نحوه تعامل ماینرهای بیتکوین با شبکه برق دولتی و نحوه مالیات بر درآمد آنها را تنظیم می‌کند.

صنعت ماینینگ در روسیه حمایت دولتی دریافت می‌کند

اخیراً گزارش شده است که دولت روسیه به یک مرکز جدید ماینینگ 100 مگاواتی در شرق سیبری یارانه پرداخت خواهد کرد.

مزرعه کریپتو جدید که در حال حاضر توسط BitRiver ساخته می‌شود، هیچ مالیات زمین یا دارایی پرداخت نخواهد کرد و از نرخ مالیات بر درآمد کمی بهره‌مند می‌شود. همچنین برق یارانه‌ای با 50 درصد نرخ جاری دریافت خواهد کرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.