اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

کشورهای بریکس (BRICS) با معرفی طرحی برای ایجاد ارزی جدید برای تسویه معاملات جهانی، به جنگ دلار آمریکا رفته‌اند. این ایده علاقه چندین کشور در حال توسعه را که مایل به عضویت در این اتحاد هستند، برانگیخته است. به گزارش بلومبرگ، 19 کشور علاقه‌مند به پیوستن به بریکس هستند و درخواست عضویت را پیش از اجلاس ارسال کرده‌اند. عربستان سعودی و ایران نیز جزو 19 کشوری هستند که می‌خواهند بخشی از بریکس باشند. با این حال، کشورهای بریکس که برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی را شامل می‌شود، هنوز در مورد ورود عربستان سعودی و ایران به ائتلاف تصمیم نگرفته‌اند.

آنیل سوکلال، سفیر بریکس آفریقای جنوبی گفت:

ما هر روز درخواست‌هایی را برای پیوستن به این اتحاد دریافت می‌کنیم. سیزده کشور رسماً درخواست پیوستن و شش کشور دیگر به طور غیررسمی درخواست کرده‌اند.

اگر عربستان و ایران به بریکس بپیوندند چه اتفاقی می‌افتد؟

پیوستن عربستان سعودی نفت‌خیز به بریکس می‌تواند فشار بر دلار آمریکا افزایش دهد. عربستان می‌تواند نفت را به کشورهای اروپایی صادر کند و آنها را با ارز جدید بریکس تسویه کند.

رویترز پیش‌تر گزارش داده بود که عربستان سعودی در حال خرید نفت از روسیه و ورود آن به بازارهای اروپایی است.

آیا عربستان سعودی و ایران برای از بین بردن سلطه دلار آمریکا به بریکس خواهند پیوست؟

در حالی که طرح در مراحل اولیه خود است، اگر آنها وارد اتحاد شوند، می‌تواند کامل شود. اقتصاد کشورهای اروپایی با مشکلات زیادی روبرو است و این احتمال وجود دارد که آنها از طریق ارز جدید بریکس پرداخت‌ها را انجام دهند. فرانسه اخیراً تجارت گاز LNG با چین را با پرداخت با یوان چین تسویه کرده است.

از سوی دیگر، ایران به اتهام حمایت مالی از تروریسم در سرتاسر جهان به طور مرتب تحت فشار تحریم‌ها قرار دارد. اگر ایران موفق شود به این اتحاد بپیوندد، می‌تواند با استفاده از ارز جدید با کشورهای دیگر تجارت آزادانه داشته باشد. این امر باعث می‌شود قدرت آمریکا بر ملت‌های تحت تحریم کمتر شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.