شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی بایننس
نقض قوانین فدرال برای درآمدی میلیون دلاری بایننس
نهنگ‌های خفته بیتفینکس ۱۲ هزار بیتکوین از پوزیشن‌های خود خارج کردند

در ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳، بانک جهانی گزارش چشم‌انداز اقتصاد جهانی خود را منتشر کرد و بیان کرد که چشم‌انداز اقتصاد جهانی و شرایط اقتصادی آینده تیره و تار است.

بر اساس این گزارش، پیش‌بینی‌های رشد سال ۲۰۲۳ به‌طورکلی کاهش یافته است و پیش‌بینی می‌شود اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۳ به میزان ۱.۷ درصد و در سال ۲۰۲۴ رشد ۲.۷ درصدی داشته باشد.

بانک جهانی همچنین به تعدادی از تحولات نامطلوب اشاره کرد که می‌تواند اقتصاد جهان را به سمت یک رکود عمیق سوق دهد. همچنین در ادامه به شرایط ایران نیز اشاره شده است.

گزارش بانک جهانی خواستار اقدام فوری در مورد تغییرات اقلیمی است

بانک جهانی، سازمان مالی با ۱۷۴ کشور عضو، روز سه‌شنبه گزارش چشم‌انداز اقتصاد جهانی خود را منتشر کرد. این گزارش یک روند نزولی شدید و طولانی‌مدت – که ضربه‌ای سخت به کشورهای درحال‌توسعه می‌زند را پیش‌بینی می‌کند.

بانک جهانی به مسائل متعددی اشاره می‌کند که اقتصاد جهانی را آزار می‌دهد، از جمله همه‌گیری کووید-۱۹ و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی، به عنوان دلایلی که باعث می‌شود اقتصاد جهان وارد رکود شود.

این گزارش همچنین از افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی و «تورم بالاتر از حد انتظار» به عنوان عوامل مؤثر در «تحولات نامطلوب» یاد می‌کند.

چشم‌انداز تاریک اقتصاد جهانی در گزارش بانک جهانی با استناد به «تحولات نامطلوب» و «روند نزولی طولانی‌مدت»

گزارش بانک جهانی توضیح می‌دهد که تورم در پایان سال ۲۰۲۲ تا حدودی کاهش یافته است. همچنین اشاره کرد که افزایش سرسام‌آور قیمت کالاها و انرژی در حال حاضر کاهش یافته است.

بااین‌حال، بانک جهانی هشدار می‌دهد که اقتصادهای جهانی احتمالاً همچنان شاهد تداوم تورم خواهند بود و اختلالات عرضه می‌تواند ناشی از ناملایماتی مانند همه‌گیری کووید-۱۹ و جنگ اوکراین و روسیه در اروپا باشد.

در صورت تداوم تورم، بانک جهانی هشدار می‌دهد که نرخ‌های بانکی معیار ممکن است به منظور مهار فشارهای تورمی به افزایش خود ادامه دهند.

چشم‌انداز تاریک اقتصاد جهانی در گزارش بانک جهانی با استناد به «تحولات نامطلوب» و «روند نزولی طولانی‌مدت»«پیش‌بینی می‌شود که رشد در اقتصادهای پیشرفته از ۲.۵ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۰.۵ درصد در سال ۲۰۲۳ کاهش یابد. در دو دهه گذشته، کاهش در این مقیاس، رکود جهانی را پیش‌بینی کرده است. پیش‌بینی می‌شود که در ایالات متحده، رشد به ۰.۵ درصد در سال ۲۰۲۳ کاهش یابد – ۱.۹ واحد درصد کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی و ضعیف‌ترین عملکرد خارج از رکود رسمی از سال ۱۹۷۰. در سال ۲۰۲۳، رشد منطقه یورو صفر درصد پیش‌بینی می‌شود.در چین، رشد ۴.۳ درصد در سال ۲۰۲۳ پیش‌بینی می‌شود که ۰.۹ واحد درصد کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی است. وضعیت برای ایران نیز به همین شکل است و از رشد ۲.۹ درصدی در سال ۲۰۲۲ به ۲.۲ درصد در سال ۲۰۲۳ و ۱.۹ درصد در سال ۲۰۲۴ کاهش یابد.»

خلاصه این گزارش این‌طور نتیجه می‌گیرد که یکی از مواردی که می‌تواند به اقتصاد جهانی کمک کند، بهبود چشم‌انداز رشد بلندمدت با تقویت انعطاف‌پذیری در برابر تغییرات آب‌وهوایی است. بانک جهانی اصرار دارد که سیاست‌گذاران باید «به تغییرات آب‌وهوایی رسیدگی کنند و از مردم آسیب‌دیده از بحران‌ها و گرسنگی حمایت کنند.»

بر اساس گزارش بانک جهانی، به منظور جبران خسارت بلندمدت شوک‌های نامطلوب سه سال گذشته، بازارهای نوظهور و اقتصادهای درحال‌توسعه نیاز به افزایش قابل‌ملاحظه سرمایه‌گذاری دارند.

منبع: Bitcoin.com

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.