اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

گزارشی امروز توسط Chainalysis منتشر شد که برای صنعتی که تلاش می‌کند کاربران جدید را به خود جذب کند، شاید تأسف‌بار باشد.

گزارش جرایم کریپتویی سال 2023 نشان می‌دهد که در سال 2022، تقریباً یک‌چهارم از تمام توکن‌های کریپتویی جدید طرح‌های پامپ و دامپ بودند.

با در نظر گرفتن معیارهای سختگیرانه Chainalysis برای گنجاندن به عنوان پروژه کلاهبرداری پامپ و دامپ، این احتمال وجود دارد که این تعداد بسیار بیشتر باشد.

این شرکت تجزیه و تحلیل کریپتو، تمام توکن‌های راه‌اندازی شده در اتریوم و BNB را در سال 2022 تجزیه و تحلیل کرده است. توکن‌ها تنها در صورتی در این لیست گنجانده می‌شوند که در یک هفته پس از راه‌اندازی به حداقل ده سوآپ و چهار روز معاملاتی متوالی دست یابند. بر اساس این قانون، تعداد کل توکن‌ها به 40521 کاهش یافت.

۲۴ درصد از پروژه‌های جدید کریپتویی چیزی جز پامپ و دامپ نبوده‌اند

پس از آن، تنها توکن‌هایی که در هفته اول معاملات 90 درصد یا بیشتر کاهش قیمت داشتند در لیست کلاهبرداری قرار می‌گرفتند. بر اساس این پارامترها، 9902 یا 24 درصد از 40521 توکن بررسی شده، نشان‌دهنده فعالیت‌های پامپ و دامپ بودند.

یک کلاهبردار ممکن است پشت 264 پروژه باشد

پامپ و دامپ در کریپتو زمانی است که گروهی از افراد با یکدیگر همکاری می‌کنند تا به طور مصنوعی قیمت یک دارایی دیجیتال را افزایش دهند. آنها قبل از فروش دارایی با سود، هیاهو و هیجان ایجاد می‌کنند. این نوعی تقلب اوراق بهادار و دستکاری بازار در نظر گرفته می‌شود و در اکثر کشورها غیرقانونی است.

متأسفانه، طرح‌های پامپ و دامپ در کریپتو رایج شده است. راه‌اندازی توکن جدید، کنترل عرضه و حجم معاملات و تعیین قیمت بالا برای بازیگران بد آسان است. تیم‌های ناشناس این امکان را برای یک متخلف خاص فراهم می‌کنند که چندین طرح را بدون عواقب انجام دهد.

Chainalysis یک کلاهبردار را شناسایی کرد که احتمالاً پشت 264 طرح پامپ و دامپ در سال 2022 بوده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.