شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی بایننس
نقض قوانین فدرال برای درآمدی میلیون دلاری بایننس
نهنگ‌های خفته بیتفینکس ۱۲ هزار بیتکوین از پوزیشن‌های خود خارج کردند

پلتفرم Token Unlock – که از داده‌های زنجیره‌ای برای ردیابی توکن‌های اختصاص‌یافته به هر گروه در یک پروژه و اطلاع‌رسانی به کاربران در مورد رویدادهای آزاد شدن توکن‌ها (Unlock) استفاده می‌کند – گزارش سالانه‌ای برای سال 2022 منتشر کرد که پروژه‌های مختلف را به ازای ارزش میزان توکن قفل شده بررسی کرده است.

این گزارش نشان می‌دهد که 15 توکن (مانند XRP، Filecoin، Optimism، Chainlink، BitDao، ApeCoin، STEPN، Hedera، Axie Infinity، dYdX، ENS، Kadena، Curve DAO، PancakeSwap و GALA) بیش از 75 درصد از کل توکن‌های غیر نقدشونده (Illiquid) را تشکیل می‌دهند.

همان طور که در شکل زیر نشان داده شده است، از 15 مورد برتر آزاد شدن تخمینی توکن‌ها، هفت مورد بیش از یک میلیارد دلار و شش مورد کمتر از یک میلیارد دلار ارزش دارند.

ریپل (XRP) با ۱۷.۹ میلیارد دلار در صدر بیشترین ارزش توکن‌های قفل شده قرار دارد

بر اساس این گزارش، XRP در حال حاضر دارای بالاترین ارزش توکن قفل شده است. این گزارش نشان می‌دهد که حدود 17.9 میلیارد دلار XRP هنوز در پروتکل XRPL قفل شده است – چنین توکن‌هایی به مرور زمان در فواصل زمانی مشخص آزاد می‌شوند.

طبق این گزارش، Filecoin و Optimism دومین و سومین توکن‌هایی هستند که بالاترین ارزش تخمینی توکن‌های قفل شده را پس از XRP دارند و هر کدام به ترتیب دارای ارزش قفل شده 4.9 و 3.7 میلیارد دلار هستند.

این گزارش همچنین Chainlink ،BitdAO ،ApeCoin و STEPN را بالاتر از یک میلیارد دلار رتبه‌بندی کرده است.

در این گزارش عنوان شد که دسامبر 2022 با قفل شدن توکن‌هایی به ارزش 102.1 میلیارد دلار، با ارزش بازار 468 میلیارد دلار به پایان رسید. در این گزارش همچنین اشاره شد که 82.1 درصد از تمام توکن‌های دارای عرضه ثابت (Fixed Supply) آماده گردش آزادانه در بازار هستند.

توکن‌هایی که در سال 2023 آزاد می‌شوند

این گزارش سالانه XRP را دارای بالاترین پتانسیل آزاد کردن در سال جاری معرفی کرد. از آنجایی که XRP دارای ارزش 17.9 میلیارد دلاری توکن‌های قفل شده است – توکن‌هایی که قرار است وارد بازار شوند – چهار برابر بیشتر از توکن رتبه دوم، Filecoin، توکن‌های بیشتری را آزاد می‌کند.

این گزارش انتظار دارد که Filecoin در سال 2023 حدود 4.9 میلیارد دلار توکن را آزاد کند. این گزارش پتانسیل پروژه‌های مختلف را برای آزاد کردن توکن‌های خود در بازار در سال جاری نشان می‌دهد و تخمین می‌زند که 102 میلیارد دلار توکن در سال 2023 آزاد می‌شود.

این آزاد شدن توکن‌ها احتمالاً تأثیر مضری بر قیمت XRP، FIL و توکن‌های مشابه دارند. XRP چندین رویداد صعودی در طول سال دارد، اما فروشندگان می‌توانند با توکن‌های بیشتری برای فروش، دست بالا را داشته باشند.

منبع: Bitcoinist

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.