تجزیه‌وتحلیل Finbold نشان می‌دهد که کلاهبرداران با ۱.۰۱ BTC، معادل حدود ۲۱۰۰۰ دلار فرار کردند. این تجزیه‌وتحلیل بر اساس کدهای QR است که توسط کلاهبرداران به اشتراک گذاشته شده است تا کاربران قبل از ارسال ارزهای دیجیتال اسکن کنند.

طبق گزارش Blockchain.com، کیف پول مشترک بیتکوین از زمان ایجاد خود چهار تراکنش را ثبت کرده است. این کیف پول در مجموع ۱.۰۱۰۷ بیتکوین دریافت کرده که نقد شد.

شایان ذکر است که مبلغ ازدست‌رفته می‌تواند بیشتر باشد؛ زیرا ممکن است کلاهبرداران کیف پول‌ها را در جریان پخش زنده تغییر داده باشند. از سوی دیگر، تجزیه‌وتحلیل کیف پول اتریوم نشان می‌دهد که هیچ تراکنشی انجام نشده است.

این کلاهبرداری منعکس‌کننده سایر حوادث کلاهبرداری در YouTube بود که در آن کلاهبرداران از یک مصاحبه قدیمی با یک فرد مشهور در محافل کریپتو استفاده می‌کنند، آن را مجدداً به‌صورت پخش زنده ارسال می‌کنند و هدیه جعلی را در بخش اطلاعات تبلیغ می‌کنند. استدلال می‌شود که کلاهبرداران گزینه زنده را انتخاب می‌کنند؛ زیرا اعتبار بیشتری را ارائه می‌دهد.

چگونه یک کلاهبردار از فالوورهای Scuba Jake کلاهبرداری کرد

تحت این هک، کلاهبردار کانال Scuba Jake را به «MicroStargey US» تغییر داد و هویت شرکتMicroStrategy را جعل کرد، شرکتی که دوستدار کریپتو است.

شایان ذکر است، کلاهبرداران حداقل دو استریم زنده از یک ویدئوی قدیمی را میزبانی می‌کردند که در آن مدیرعامل MicroStrategy  یعنی مایکل سایلر، شرکت داشت. در این مورد، کلاهبرداران فالوورهای ناآگاه را فریب دادند تا ارزهای دیجیتال ارسال کنند و فکر می‌کردند که از سیلور جایزه دریافت می‌کنند.

به‌طورکلی، موارد کلاهبردارانی که از یوتیوب استفاده می‌کنند در حال افزایش است و بر افراد و سازمان‌های با مشخصات بالا تأثیر گذاشته است. کلاهبرداران همچنین کانال YouTube متعلق به دولت کره جنوبی را پیش‌ازاین هک کردند و یک ویدئوی با محتوای کریپتو را به اشتراک گذاشتند. بااین‌حال، دولت موفق شد این حساب را بازیابی کند.

یوتیوبر با ۱۳ میلیون دنبال‌کننده توسط کلاهبرداران کریپتو هک شد

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.